Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Artykuły

Jedzie, jedzie straż ogniowa
Jedzie, jedzie straż ogniowa

18.06.2013 19:14
Szukałem Was...
Szukałem Was...

Szkolny Zespół Teatralny „Na Górce” wziął udziału w VIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...” w Zakopanem. Grupa z Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego  Łukasiewicza w Gorlicach  była jednym z sześciu teatrów amatorskich, który decyzją jury został zakwalifikowany do konkursu. Młodzi aktorzy zaprezentowali sztukę Krzysztofa Gazdy pt. „Rachunek sumienia”, w reżyserii Haliny Osińskiej.

18.06.2013 08:27
Trick Beck - Take This - premiera
Trick Beck - Take This - premiera

Od początku działalności naszego portalu staramy się promować naszych lokalnych muzyków, wokalistów i zespoły występujące na okolicznych scenach i pubach. Jednym z bardziej wyróżniających się zespołów jest z pewnością Trick Beck, który właśnie wyprodukował swój pierwszy klip.

17.06.2013 20:18
Dyplomanci dali recital gitarowy
Dyplomanci dali recital gitarowy

 Sala wystawowa im. ks. Br. Świeykowskiego w Galerii Sztuki "Dwór Karwacjanów", gościła dziś wyjątkowych artystów. Otóż odbył się tam recital dyplomantów klasy gitary Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach. W programie koncertu znalazły się utwory solowe oraz kameralne.

17.06.2013 19:18
Lider gra do końca
Lider gra do końca

      Z kompletem punktów powróciła drużyna Glinika Gorlice z Ujanowic, gdzie rywalizowała z miejscowym AKS-em. Gorliczanie nie zwalniają tempa i powiększają przewagę nad kolejnymi zespołami. Podopieczni Sebastiana Szurka ograli gospodarzy 1-0, po bramce Tomasza Augustyna w 11 minucie.

17.06.2013 11:33
Dni Gorlic - dzień drugi i ostatni
Dni Gorlic - dzień drugi i ostatni

 Drugi dzień Dni Gorlic upływał leniwie, aczkolwiek słonecznie. Pięknie świecące czerwcowe słońce to dowód wprost, że ubiegłoroczna decyzja ratusza o przeniesieniu miejskiego świętowania z terminu majowego na czerwcowy była słuszna. Od rana na płycie rynku trwał w najlepsze piknik „Świętujemy z Tradycją”, pomiędzy licznymi kramami dumnie tryskały obydwie fontanny, które dzięki wspomnianemu już słońcu były wielką atrakcją dla dzieci, a na scenie wspaniałe koncerty: Back Off, Argies no i gwiazda wieczoru Robert Gawliński i Wilki.

16.06.2013 22:41
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Sobota podczas Dni Gorlic
Sobota podczas Dni Gorlic

 Ubiegłoroczne Dni Gorlic stały pod znakiem dwóch znaczących wydarzeń na gorlickim rynku. Strefa kibica i koncert Kultu. O ile ta pierwsza „impreza” była adresowana do „konkretnego” odbiorcy, to o tyle ta druga była ucztą dla wszystkich. W tym roku nie ma mistrzostw Europy w piłce nożnej, dlatego też pierwszy dzień naszego miejskiego świętowania upłynął nam przy dźwiękach folkowych i bluesowych. Zwieńczeniem dnia był koncert „Ostatniej Wieczerzy w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki”.

15.06.2013 22:39
Groźny pożar w Mszance
Groźny pożar w Mszance

Kilka zastępów straży pożarnej uczestniczyło dziś w akcji gaśniczej w Mszance. Pożar wybuchł w pomieszczeniach gospodarczych. w których składowane było siano. Spore niebezpieczeństwo wynikało z faktu że płonący budynek połączony był z budynkiem mieszkalnym. Akcję gaśniczą utrudniały warunki w jakich przyszło pracować strażakom, po ostatnich deszczach teren był bardzo grząski co powodowało utrudnienia dla ciężkich pojazdów gaśniczych.

15.06.2013 15:45
Wernisaże rzeźby i fotografii w Kaszelu
Wernisaże rzeźby i fotografii w Kaszelu

 Dziewięćdziesiąta rocznica urodzin artysty rzeźbiarza Grzegorza Pecucha to wyjątkowa okazja do zorganizowania wystawy jego twórczości. Tą prawdziwą perełkę sztuki można od dziś oglądać w szymbarskim Kasztelu. Równolegle odbył się też wernisaż fotografii Tomasza Pruchnickiego, z podróży: z Góry Synaj przez Egipt, Izrael, Turcję, Grecję, Bułgarię, Rumunię i Ukrainę do Petersburga.

14.06.2013 18:38    1
II liga siatkówki w Gorlicach
II liga siatkówki w Gorlicach

Siatkarki Ekstrimu Gorlice od nowego sezonu zagrają w II lidze kobiet. Klub pozyskał to prestiżowe miejsce od Perły Złotokłos. Drużyna mocno związana będzie z Krakowem, nastąpi wiele zmian kadrowych o czym świadczą ustalenia warunków kontraktowych z dwiema siatkarkami, które mają spełniać kluczowe role w przyszłym sezonie.

14.06.2013 14:55
Bp Jan Wątroba ordynariuszem diecezji rzeszowskiej
Bp Jan Wątroba ordynariuszem diecezji rzeszowskiej

Bp Jan Wątroba, niespełna 60-letni biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, został w piątek mianowany przez papieża Franciszka biskupem rzeszowskim. Zastąpił on na tym stanowisku bp. Kazimierza Górnego, który w związku z ukończeniem 75. roku życia przechodzi na emeryturę.

14.06.2013 14:29
Wapienne i Wysowa widziane przez Kreta
Wapienne i Wysowa widziane przez Kreta

"Polska według Kreta" to popularny program podróżniczy emitowany w niedziele niedzielę w TVP INFO. Program prowadzi Jarosław Kret, popularny dziennikarz, laureat Telekamery'2012. 16 czerwca o godzinie 16.00 wyemitowany zostanie odcinek zrealizowany na terenie powiatu gorlickiego.

14.06.2013 11:48
Olimpijczycy mieli swoją galę
Olimpijczycy mieli swoją galę

W Miejskim Zespole Szkół nr 5 odbyło się podsumowanie konkursów i olimpiad przedmiotowych szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięli w nim udział laureaci i finaliści tych konkursów wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście, wśród których można było zauważyć burmistrza miasta Witolda Kochana, kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Aleksandra Augustyna, dyrektorów i nauczycieli gorlickich szkół.

13.06.2013 20:05
Startują zapisy na Gorlicki Sprint Rowerowy
Startują zapisy na Gorlicki Sprint Rowerowy

13 czerwca 2013, na trochę ponad miesiąc przed imprezą, ruszyły zapisy do II Gorlickiego Sprintu Rowerowego. Sprinterskie wyścigi eliminacyjne to nowoczesna i z pewnością przyszłościowa dyscyplina kolarstwa górskiego. Szybkość, dynamika, walka ramię w ramię - tego wszystkiego będą mogli doświadczyć zawodnicy oraz kibice podczas II Gorlickiego Sprintu Rowerowego który odbędzie się 27 lipca w Gorlicach.

13.06.2013 10:54
Bezpłatny Punkt Porad Obywatelskich w Gorlicach
Bezpłatny Punkt Porad Obywatelskich w Gorlicach

Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców powiatu gorlickiego do skorzystania z bezpłatnych porad udzielanych w ramach Punktu Porad Obywatelskich.  Punkt Porad Obywatelskich znajduje się w siedzibie Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach przy ulicy Michalusa 18 (budynek Powiatowego Urzędu Pracy, sutereny – pokój nr 11).  W ramach Punktu będzie można skorzystać z bezpłatnych porad radcy prawnego oraz eksperta ds. praw człowieka. Godziny udzielania porad: a) radca prawny: - w pierwszy wtorek miesiąca w godzinach od 16.00 do 18.00, - w ostatni czwartek miesiąca w godzinach od 10.00 do 12.00 b)ekspert ds. praw człowieka: - każda środa w godzinach od 8.00 do 9.00, - każdy czwartek w godzinach od 15.00 do 17.00 lub po uzgodnieniu telefonicznym Punkt Porad Obywatelskich powstał w ramach  projektu „Wolontariat Edukacją Obywatelską” realizowanego przez Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI. Projekt, który rozpoczął się 1 kwietnia 2013 roku  potrwa do 30 wrześni 2014 r. zakłada między innymi: szkolenia medyczne dla osób w wieku 30+, stworzenie Szkolnych Klubów Wolontariatu w 14 gimnazjach na terenie powiatu gorlickiego, szkolenia wolontariuszy i koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu oraz organizację Gali Wolontariatu w Gorlicach.  Projekt „Wolontariat Edukacją Obywatelską” realizowany jest przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. 

13.06.2013 09:58
Dni Gorlic - ograniczenia ruchu w centrum
Dni Gorlic - ograniczenia ruchu w centrum

W niedzielę 16 czerwca na gorlickim Rynku, podczas trwania Dni Gorlic, wprowadzone zostaną ograniczenia ruchu pojazdów w centrum miasta. Ograniczenia związane są z faktem organizacji w tym dniu imprezy masowej. Utrudnienia napotkamy od godz. 14.00 do 24.00

13.06.2013 08:51
OHP jako realizator rynku pracy
OHP jako realizator rynku pracy

 Od wtorku (11 czerwca) młodzież z powiatu gorlickiego ma możliwość skorzystania z wszechstronnego wsparcia w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych, różnorodnych kursów i szkoleń, a także pomocy doradcy zawodowego i pośrednika pracy. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się inauguracyjne otwarcie Ośrodka Szkolenia Zawodowego funkcjonującą w strukturze Ochotniczych Hufców Pracy.

13.06.2013 07:38
Nauczyciele pamiętali, młodzież zwycieżyła
Nauczyciele pamiętali, młodzież zwycieżyła

 Końcem maja odbył się kolejny, już V Turniej Piłki Nożnej im. Marka Stasiowskiego, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego, pracującego do prawie ostatnich swoich dni, w Zespole Szkół Zawodowych im. Pułaskiego w Gorlicach. Najlepszymi, wśród ośmiu drużyn, okazali się być gospodarze turnieju, zespół ZSZ w Gorlicach a tytuł MVP imprezy zdobył Konrad Grela.

12.06.2013 19:53    3
Bobowianie wspominali huczne zaślubiny
Bobowianie wspominali huczne zaślubiny

Przez dwa dni Bobowa świętowała, okazją była  rocznica wydarzenia z 1931 roku kiedy to w tym miasteczku odbyły się huczne zaślubiny Nechemy Halberstam, córki cadyka bobowskiego Bencjona Halberstam, z Mojżeszem Stemplem. Pierwszy dzień świętowania (sobota 8 czerwca), które było równocześnie okresem Dni Bobowej upłynął pod znakiem sesji historycznej prowadzonej przez Barbarę Kowalską i Adama Bartosza. Bobowska regionalistka konferencję rozpoczęła cytatem naocznego świadka ślubu i wesela córki bobowskiego rabina Nechamy Goldy Halberstam z talmudystą Mojżeszem Stemplem, który miał miejsce 10 marca 1931 roku. Po odczytaniu przez Barbarę Kowalską historii Żydów w Bobowej, zaprezentowano film pt. „Z Bobowej do Nowego Jorku” zrealizowany w 2009 roku przez TVP Kraków. Przedstawiał on wyjazd Adama Bartosza z Muzeum Okręgowego w Tarnowie do Brooklynu na rodzinną uroczystość wydania córki jednego z chasydów wywodzących się z Bobowej. Pokaz filmowy przybliżył także zebranym kulturę Żydów, m.in. zasadę koszerności, obowiązkowe wyposażenie żydowskich domostw a także inne zwyczaje. Cieszył się sporym zainteresowaniem zebranych oraz był poniekąd przygotowaniem do niedzielnych wydarzeń. W wypełnionej po brzegi sali nie zabrakło m.in. władz miasta i gminy Bobowa, senatora Stanisława Koguta, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Aleksandra Skotnickiego, księdza Józefa Pyrka proboszcza Jankowej, radnych, pracowników instytucji publicznych, zaproszonych gości oraz mieszkańców. Byłem bardzo zafascynowany tak profesjonalnie przygotowaną prelekcją – komentuje Lucjan Broniek prezes Stowarzyszenia GRYF głównego organizatora. Wiele rzeczy co prawda omawialiśmy na naszych spotkaniach organizacyjnych przed Dniami Bobowej, ale i tak pewne fakty mnie zaskoczyły. Naszym celem było pokazanie to co kiedyś działo się w Bobowej i myślę że większości gościom zapadnie to w pamięci na długo. Nie było tego wydarzenia gdyby nie burmistrz Bobowej, który wszystkich zaraża dobrymi pomysłami. Po zakończonej sesji historycznej zebrani na sali „Koronka” udali się na ulicę Grunwaldzką 1 (tuż obok Urzędu Gminy i Miasta Bobowa) aby odsłonić pamiątkową tablicę obok ostatniego zachowanego domu żydowskiego. Mieściła się w nim pracownia obuwia a charakterystycznym dla tego budynku jest otwór w dachu tzw. Kuczka. Zgodnie z programem następnym punktem był spektakl pt.„Zdążyć przed panem Bogiem” przedstawiony w kościele św.Zofii. Został on zaprezentowany przez aktorów teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. W rolę Marka Edelmana i Hanny Kral wcielili się Jerzy Ogrodnicki i Ewa Sąsiadek. - Myślę, że kościół a zwłaszcza tak zabytkowy jak ten jest dobrym miejscem na tą sztukę – mówi Tomasz Piasecki reżyser. Spektakl „Zdążyć przed panem Bogiem” wymaga skupienia od widza a kościół jest idealnym miejscem gdzie człowiek się może skupić. Dodatkowo  czuć w nim atmosferę nie tylko kościelną ale sprawdził się również jako scena. Zakończeniem sobotniego programu było kino plenerowe na środku rynku. Do prezentacji filmów wykorzystano telebim. Niedzielny program rozpoczął się w Tarnowie, z którego do Bobowej specjalnym pociągiem retro przybyli goście weselni oraz pan młody. W rzeczywistości byli to aktorzy teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, marszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, radni, przedstawiciele jednostek samorządowych, potomkowie Żydów z Bobowej, zaproszeni goście oraz statyści, w których rolę wcielili się uczniowie szkół średnich a także gimnazjalnych z terenu gminy Bobowa. Pociąg nawiązujący swym wyglądem do lat 30 ubiegłego wieku wyruszył ok. 14.34 z dworca głównego w Tarnowie. W jego skład wchodziło pięć wagonów oraz parowóz Ty 42-107. Posiadał dwie klasy: drugą (z wygodnymi siedzeniami) oraz trzecią (mającą tylko drewniane ławki). - Napotkane tutaj wagony pochodzą z lat 20, natomiast sam parowóz to lata 40 - mówi Kamil Filipowski, prezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Pierwsze modele tej konkretnej serii były konstruowane wcześniej dlatego skład ten idealnie pasuje do dzisiejszej imprezy. Jako stowarzyszenie chętnie włączyliśmy się w tego typu akcję, ponieważ jest to pokrewny cel do naszej działalności. Myślę, że nie tylko nam zależy na propagowaniu historii kolejnictwa, a przejazd tym pociągiem retro do tego się zalicza. Uczestnikom przejazdu towarzyszyła orkiestra klezmerska a w oknach wagonów można było zobaczyć okolicznościową dekorację nawiązującą do historii z 1931 roku. Na przyjazd Pana Młodego oczekiwało na peronach oraz ulicach Bobowej tysiące osób – nie tylko mieszkańców Bobowej ale również wielu przyjezdnych z całej Polski a nawet świata. Przybyłych powitał burmistrz Bobowej Wacław Ligęza wraz z małżonką, po czym w uroczystym orszaku spod stacji PKP Bobowa udano się pod synagogę, gdzie odbyła się inscenizacja zaślubin Nechemy Halberstam, córki cadyka bobowskiego Bencjona Halberstam z Mojżeszem Stemplem. Przemarsz uświetniła banderia konna składająca się z kilkudziesięciu jeźdźców oraz bryczki. Nad bezpieczeństwem czuwała policja oraz strażacy. Historia z 10 marca 1931 odbiła się szerokim echem po całej Galicji, jednak weekendowe obchody Dni Bobowej miały podobny o ile nie większy wymiar niż prawie 80 lat temu. Ceremonia zaślubin w synagodze była transmitowana na żywo na placu rynku oraz naszym portalu. Gdy zakończyła się część programu w synagodze, całą inscenizację powtórzono na scenie znajdującej się w rynku. Grze aktorów towarzyszył komentarz oraz oryginalny śpiew żydowski, który przybliżył zebranym ceremonię ślubną w kulturze Żydów. Duża część osób specjalnie na tą okazję ubrała na swe głowy jarmułki. Zgodnie z tradycją po rozbiciu kieliszka przez Pana Młodego (hałas ma odpędzić złe duchy) rozpoczęła się zabawa oraz uczta weselna. Przebiegowi zaślubin przyglądała się ze wzruszeniem córka Nechemy Halberstam – Shoshana Stern wraz z mężem Williamem oraz inni potomkowie chasydów przybyli z Nowego Jorku, Londynu czy Izraela (m.in. David Horn, William Reinhold, Jonatan Webber).  Podczas pobytu w Bobowej Shoshana Stern udała się także na cmentarz żydowski by pomodlić się nad grobem swojego dziadka Bencjona Halberstam, który spoczywa w ohelu. W postaci Pani Młodej wcieliła się Matylda Baczyńska, natomiast Pana Młodego Kamil Urban, oboje aktorzy Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Zadowolenia nie krył z bobowskiej imprezy starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz - Cieszę się, że Bobowa słynie na całym świecie z dwóch rzeczy, a można to po dzisiejszym dniu z całą pewnością stwierdzić. Pierwszą są koronki klockowe, natomiast drugą kultura żydowska, trzeba nadmienić, że w obu przypadkach w wymiarze międzynarodowym. Z całą pewnością na tym Bobowa będzie budowała świetną promocje i myślę, że bardzo przysłuży się to promocji całego tego regionu szczególnie w obszarze turystycznym - powiedział. Wieczorną część programu uzupełniły koncerty, wśród nich Rzeszów Klezmer Band” oraz Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego „Pomarańcze”, która grała do późnych godzin nocnych. - Cieszymy się że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu - zgodnie powiedzieli członkowie zespołu „Rzeszów klezmer Band”. Muzykę żydowską gramy od 9 lat i możemy stwierdzić, że publika była przyjemna. Widać było spory wkład pracy organizatorów by nauczyć tancerzy tych podstawowych układów nawiązujących do tradycji Żydów. - Najbardziej rozpoznawalnym instrumentem w muzyce żydowskiej są oczywiście skrzypce ale również klarnet - dopowiada Michał Moniuszko z Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. To właśnie te dwa instrumenty nadają główne brzmienia muzyki żydowskiej. Bardzo dobrze się tu odnajdujemy ponieważ nasza miejscowość jest bardzo podobna do Bobowej – kończy Michał. O podsumowanie Dni Bobowej poprosiliśmy burmistrza Gminy Bobowa Wacława Ligęza - Dla mnie największą satysfakcją jest to, że dopisali ludzie oraz pogoda. Wśród uczestników przedsięwzięcia byli nie tylko mieszkańcy naszej gminy starsi oraz młodzież, ale przybyło również mnóstwo ludzi z powiatu, województwa a nawet dalszych regionów Polski. Efektem Dni Bobowej jest niewątpliwie zbliżenie dwóch kultur, a takie powinno być działanie człowieka by łączyć a nie dzielić. Wicewojewoda jak i marszałek województwa byli pod ogromnym wrażeniem rozmachu tych wydarzeń. Chciałbym aby na bazie kultury żydowskiej oraz ponad 200 letniej wspólnej historii kiedy Żydzi mieszkali w Bobowej, powstała impreza która na stałe wpisze się w harmonogram imprez Gminy Bobowa. opracował BP{jcomments on}źródło: Bobowa 24 fot: Mateusz Książkiewicz,Michał Niemaszyk, Łukasz Augustyn, Damian Nowak/Bobowa24

12.06.2013 16:14
Wygraj zaproszenia na spektakl cyrku Korona
Wygraj zaproszenia na spektakl cyrku Korona

       Cyrk Korona we współpracy z  najlepszymi choreografami i artystami z całego świata przedstawia nowe widowisko pt. "Fabryka Śmiechu". Mamy dla naszych czytelników konkurs, w którym można wygrać pięć podwójnych zaproszeń na gorlicki spektakl. Występ odbędzie się w sobotę 22.06.2013 o godz. 16:00.

12.06.2013 16:07
Od 100 lat kształcą zawodowo
Od 100 lat kształcą zawodowo

Kształcenie zawodowe to wyjątkowa misja, która od ponad 100 lat wypełniana jest w Królewskim mieście Biecz. Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu uczcił ten wyjątkowy jubileusz w dzień Święta Szkoły, a jednocześnie w dzień Patronki - św. Jadwigi Królowej. W uroczystościach uczestniczyli starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz oraz przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno.

12.06.2013 09:02
ReklamaENERGO ELECTRIC – GORLICE ul. 11 Listopada 16 – Dzięki połączeniu doświadczeń i potencjału grupy możemy zagwarantować naszym klientom atrakcyjne warunki handlowe.
Moduł z gazetkami promocyjnymi
Moja Gazetka - strona główna
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
POPULARNE
KOMENTARZE
Autor komentarza: JohnyTreść komentarza: A o które w Nowym Sączu?Data dodania komentarza: 28.09.2024, 09:54Źródło komentarza: Zabytkowy pociąg retro ponownie zawita do Gorlic i BieczaAutor komentarza: WitTreść komentarza: To nie jest jedyne przejście że źle działająca sygnalizacją, proszę zwrócić uwagę na światła które są na przejściu dla pieszych do parku (od ulicy Słowackiego) nie ma nikogo na przejściu, a czerwone się włącza dla ruchu samochodowego.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 08:36Źródło komentarza: Mieszkańcy zgłaszają problem działania sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Węgierskiej i KościuszkiAutor komentarza: BoberTreść komentarza: Co kogo obchodzi deszcz na Ukrainie???!!! W Ukrainie!!!Data dodania komentarza: 28.09.2024, 07:42Źródło komentarza: Sobota z zachmurzeniem, a po południu szansa na deszczAutor komentarza: WTreść komentarza: Chwilę temu zgłaszali, że lewoskręt jest za długi - i weź tu znajdź złoty srodek :)Data dodania komentarza: 27.09.2024, 23:04Źródło komentarza: Mieszkańcy zgłaszają problem działania sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Węgierskiej i KościuszkiAutor komentarza: RysioTreść komentarza: Mercedes jechał prawidłowo Kia mu drogę zajechałaData dodania komentarza: 27.09.2024, 22:49Źródło komentarza: Poważne zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulicy Zbożowej i łącznika z Dominikowicami [FOTO]Autor komentarza: potwierdzamTreść komentarza: Dla ścisłości, jeśli chodzi o rzeczony lewoskręt to czasami na zielonym zdąży przejechać tylko jeden samochód...Data dodania komentarza: 27.09.2024, 22:47Źródło komentarza: Mieszkańcy zgłaszają problem działania sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Węgierskiej i Kościuszki
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września 2024 - 6 października 2024 | Koncert Dżem, spektakl Usuń ze znajomych
Reklama Agencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI”