Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dziś (18 listopada) około godziny 14.50 w Ropicy Polskiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Z racji dużej ilości pojazdów biorących udział w tym incydencie, zadysponowano znaczne siły służb ratowniczych.

Dzisiaj (16 listopada) około godziny 11 przy ulicy Brzozowej w Bobowej doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

Niestety mimo szybko podjętej akcji gaśniczej, dom będzie się najprawdopodobniej nadawał tylko do rozbiórki.

Ostatnie dwa dni w policyjnej kronice drogowej zapisały się kilkoma niegroźnymi kolizjami, za które jednak posypały się mandaty oraz punkty karne. 

Dzisiaj (16 listopada) do naszej redakcji dotarła cudowna informacja. Kociak, któremu opiekunowie z Fundacji PSYstań dla Zwierząt nadali imię „HaloG” – znalazł dom idealny.

AKTUALIZACJA: Zaginiony pies został odnaleziony. Dziękujemy!

Babciu, miałem wypadek, a do taty nie mogę się dodzwonić. Jesteś sama? Potrzebuję pieniędzy, żeby załagodzić jakoś sytuację! – usłyszała w słuchawce kilka dni temu pani Maria.

Dzisiaj (15 listopada) o godz. 8 rozpoczęła się uroczysta zbiórka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, w której czasie został powołany nowy dowódca JRG.

15 prac spośród 40 zgłoszonych z wydziałów reżyserii polskich szkół teatralnych zostało zakwalifikowanych do listopadowych pokazów na 8. Forum Młodej Reżyserii w Akademii Sztuk Teatralnych imienia Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (dawniej PWST w Krakowie).

Wśród nich znalazła się sztuka wyreżyserowana przez młodego gorliczanina, studenta III rok Wydziału Reżyserii Dramatu AST w Krakowie – Michała Telegę.

Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Smog".

Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

W zalewie Klimkówka wody jest dramatycznie mało, tak mało, że cofka od Uścia Gorlickiego praktycznie nie istnieje. A przejście po dnie jeziora nie stanowi żadnego problemu – nawet błoto nie utrudnia spaceru.