Glinik, jak dobrze naoliwiona lokomotywa, prze do przodu

Sobotnie i niedzielne mecze 10. kolejki stały pod znakiem zapytania z racji niesprzyjających warunków pogodowych. Sobota był deszczowa i wiele z nich odwołano, przekładając na inny termin. Dzisiejsze spotkania odbyły się już bez przeszkód.
piłkarze podczas meczu
Pcimianka Pcim kolejnym przeciwnikiem Glinika Gorlice w 4. małopolskiej lidze piłki nożnej.

Autor: Pcimianka Pcim

Pcimianka Pcim – Glinik Gorlice 2:3 (1:1)

Bramki: 1:0 – Wójcik (2’) 1:1 – Śliwa (4’) 1:2 – Mikhnenko (64’) 1:3 – Gogola (72’) 2:3 – Jeziorski (84’, karny)

Pcimianka Pcim przegrała na własnym stadionie z drużyną Glinika Gorlice 2:3 w zaciętym spotkaniu pełnym emocji. Już od pierwszych minut rywalizacja była zacięta, a kibice nie musieli długo czekać na pierwszego gola.

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy wyśmienicie, już w 2. minucie Pcimianka wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie Moniaka sprawiło spore kłopoty bramkarzowi Glinika, który wypiąstkował piłkę wprost na plecy Wojciecha Wójcika. Ta niefortunna interwencja zakończyła się golem samobójczym i wprowadziła gospodarzy w doskonałe nastroje.

Radość Pcimianki nie trwała jednak długo, bo już dwie minuty później przyjezdni wyrównali. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Damian Śliwa okazał się nie do powstrzymania w powietrzu, pokonując obrońców gospodarzy i mocnym strzałem głową skierował piłkę do siatki, ustalając wynik pierwszej połowy na 1:1.

Druga połowa była równie zacięta, jednak to przyjezdni wykazali się większą skutecznością. W 64. minucie po rzucie rożnym ponownie świetnie zaprezentowali swoje umiejętności w powietrzu – po precyzyjnym dośrodkowaniu, Makar Mikhnenko wyskoczył najwyżej i umieścił piłkę w bramce, dając prowadzenie swojej drużynie.

Pcimianka próbowała odpowiedzieć, a najbliżej wyrównania była w 71. minucie, gdy strzał z dystansu zatrzymał się na poprzeczce bramki gości. Niestety, chwile później to Glinik zadał kolejny cios – piękny strzał Piotra Gogoli z dystansu wylądował w siatce, podwyższając wynik na 1:3.

Pomimo niekorzystnego rezultatu, czarno-czerwoni nie zamierzali się poddawać. W 84. minucie po faulu na wprowadzonym w drugiej połowie Kamilu Dziadkowcu, Pcimianka dostała rzut karny. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Szymon Jeziorski, dając nadzieję na odwrócenie losów spotkania.

Mimo ambitnych prób w ostatnich minutach, wynik nie uległ już zmianie. Glinik Gorlice, grając skutecznie zarówno w defensywie, jak i ofensywie, wywiózł z Pcimia cenne trzy punkty.

Dzięki temu zwycięstwu Glinik Gorlice awansował na 2. miejsce w tabeli i objął pozycję wicelidera. Za tydzień czeka ich jednak poważne wyzwanie, gdyż zmierzą się w bezpośrednim starciu z liderem rozgrywek – Cracovią II Kraków.

To spotkanie może mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o fotel lidera. Kibice Glinika mogą zatem oczekiwać kolejnych emocji i liczyć na to, że ich drużyna podtrzyma zwycięską passę.