Glinik podejmował dziś w Gorlicach lidera z Krakowa. Nie był gościnny dla przeciwników

11. kolejka 4. ligi małopolskiej piłki nożnej rozpoczęła się w Gorlicach i to od razu hitem. Gorlicki Glinik, będąc wiceliderem tabeli, podejmował u siebie lidera z Krakowa, drugą drużynę Cracovii.
zawodnicy na boisku walczą o piłkę
Glinik podejmował dziś lidera tabeli Cracovię II Kraków.

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

Glinik Gorlice – Cracovia II Kraków 1:0 (0:0)

Glinik: Krawczyk - Mikhnienko, Rząca, Śliwa, Gogola, Koźma, Olejnik, Świechowski (kpt.), Kuliga, Gazda, Szafran.

Cracovia: Malinowski - Wójcik, Lusiusz, Kęska, Tabor, Strózik, Wierzbicki, Hyla, Piekarz, Bzdyl, Pomietło.

Sędziowała: Sylwia Wiatr.

Starcie lidera z pretendentem przyciągnęło na trybuny stadionu około 500 miłośników piłki nożnej w Gorlicach.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie, ale to przyjezdni jako pierwsi zastosowali pressing, zmuszając gospodarzy do nie lada wysiłku przy wyprowadzaniu piłki. Krakowianie chcieli jak najszybciej narzucić swój styl gry i strzelić bramkę, by móc kontrolować grę. Gorliczanie umiejętnie bronili się i z całego zaangażowania Cracovii w ten styl gry wyszły nici. Ta taktyka kosztowała ich sporo sił i za chwilę to gorliczanie pressowali przeciwników na ich połowie.

Jeśli chodzi o akcje ofensywne, to w pierwszej połowie praktycznie ich nie było, żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie klarownej sytuacji do strzelenia gola.

Pierwszą połowę można określić meczem walki, z którego nic nie wynikało.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, aż do przełomowej 66 minuty. To właśnie wtedy Cracovia popełniła błąd, który otworzył gospodarzom drogę do bramki. Na 30 metrze boiska, piłkę wyłuskał Mateusz Szafran, popędził z nią w kierunku bramki, wbiegając w pole karne podał ją do zupełnie nie krytego Piotra Gogoli, który pięknym, technicznym strzałem umieścił ją przy krótkim słupku bramki bronionej przez Michała Malinowskiego.

Chwilę później mogło być 2:0, lecz swoją szansę w akcji sam na sam zmarnował Damian Śliwa. Krakusi chcieli przyspieszyć grę, ale gospodarze nie cofnęli się i wybijali przeciwników z uderzenia, strasząc ich kontrami.

Tak właśnie było w 94 minucie spotkania, gdy piłkę wyłuskał Konrad Grela podał ją na czystą pozycję do Mateusza Szafrana, a ten będąc już w bliskiej odległości do bramki chciał ją zagrać jeszcze raz do Greli, a ten ułamek sekundy spowodował, że obrońca zdołał wybić piłkę na róg.

Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i zwycięstwo Glinika stało się faktem. Dla Cracovii porażka w Gorlicach była pierwszą przegraną w tym sezonie.

Po meczu trzeba pochwalić bardzo dobrą postawę sędziny spotkania Sylwii Wiatr, która panowała nad zapędami zawodników i prowadziła te zawody perfekcyjnie.

Gorliczanie zdobywając dziś 3 punkty umocnili się na fotelu wicelidera wyprzedzając Dalin Myślenice i Kalwariankę Kalwaria Zebrzydowska o 3 punkty. Z tym właśnie ostatnim zespołem zagrają kolejny mecz w ramach 12. kolejki rozgrywek. Gorliczanom w tym sezonie idzie bardzo dobrze na wyjeździe, więc szykuje się ciekawa rywalizacja.

Jutro do boju rusza druga z drużyn powiatu gorlickiego biorąca udział w rozgrywkach 4. ligi. Biecki Podhalanin zagra na Załawiu o godz. 16 z Pcimianką Pcim.

Tabela 4. małopolskiej ligi piłki nożnej (stan na 20 września)