Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Wnuczek – oszust zatrzymany przez kryminalnych Wyróżniony

Wnuczek – oszust zatrzymany przez kryminalnych Foto: ilustracyjne

Sytuacja wydarzyła się kilka dni temu w sąsiednim powiecie, ale i u nas wielokrotnie przerabialiśmy podobny scenariusz wyłudzenia oszczędności od starszych mieszkańców Gorlickiego.

W środę (23 stycznia) po godzinie 14, na telefon stacjonarny 89-letniej tarnowianki zadzwoniła „córka” i poprosiła o pożyczenie pieniędzy, gdyż znalazła bardzo korzystną ofertę lokaty bankowej, ale niestety nie posiada tak dużej gotówki, a już stoi w kolejce. W związku z tym poprosiła staruszkę, aby przekazała pieniądze kobiecie, która zaraz przyjdzie po nie do mieszkania. Niczego nieświadoma seniorka przekazała nieznajomej  40 tys. złotych w walucie polskiej, zagranicznej, jak również cenne kosztowności.


reklama


Opisywana wyżej współpraca tarnowskich i krakowskich policjantów doprowadziła do ustalenia sprawców środowego oszustwa. Krótki pościg pozwolił na zatrzymanie pojazdu, którym poruszali się przestępcy. Kierowcą samochodu był 30-letni mieszkaniec Krakowa, a jego pasażerką 29-letnia warszawianka. W samochodzie kryminalni zajmujący się tą sprawą odnaleźli całą skradzioną biżuterię oraz gotówkę.

Kobieta, jak i mężczyzna zostali doprowadzeni to tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu. Oboje usłyszeli zarzut oszustwa i decyzją sądu zostali zatrzymani na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.

Aby uchronić się przed takimi sytuacjami, apelujemy do wszystkich, a przede wszystkim do najstarszych mieszkańców naszego regionu, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywali nikomu obcemu pieniędzy czy kosztowności. Kreatywność oszustów w wymyślaniu coraz to nowych historii nie zna granic. Wszystko to w jednym celu – po to, aby wzbudzić w nich poczucie odpowiedzialności, współczucia, chęci niesienia pomocy drugiej, bliskiej osobie.

Źródło info: KMP w Tarnowie


reklama


reklama

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 29 styczeń 2019 11:37
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

reklama


Kod antyspamowy
Odśwież