Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Weekendowa kronika policyjna: ani jednego wypadku czy nawet parkingowej stłuczki za to kilku kierowców na podwójnym gazie Wyróżniony

autor: poniedziałek, 11.06.2018 - 11:47 Komentarze: (7)
Weekendowa kronika policyjna: ani jednego wypadku czy nawet parkingowej stłuczki za to kilku kierowców na podwójnym gazie Foto: ilustracyjne/halogorlice.info

Od piątkowego (8 czerwca) do dzisiejszego (11 czerwca) poranka mundurowi z drogówki prowadząc rutynowe kontrole, zatrzymali ośmiu pijanych kierowców. Niektórzy z nich wydmuchali niemałe wyniki.

Piątek (8 czerwca)

Na ulicy Krakowskiej w Gorlicach policjanci zatrzymali rowerzystę, u którego badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie blisko promil alkoholu. Dostał 500 złotych mandatu, a do domu musiał wrócić na piechotę.

Sobota (9 czerwca)

W Ropkach mundurowi ujęli nietrzeźwego kierowcę opla. Mieszkaniec Wysowej jechał swoim samochodem, mając w organizmie 3,4 promila alkoholu oraz pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu i złamanie zakazu.

Przed sądem stanie również kierowca motoroweru zatrzymany w Łużnej. Mieszkaniec tejże miejscowości prowadził jednoślad, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

W Bobowej na ulicy Grunwaldzkiej policjanci z tamtejszego posterunku zatrzymali do kontroli rowerzystę z Siedlisk. Mężczyzna wydmuchał 0,5 promila alkoholu, dlatego na odchodne dostał pięć stów mandatu.

Tego samego dnia w Wilczyskach drogówka ujęła kolejnego kierowcę opla, który wydmuchał 2,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód przekazali wskazanej osobie. Mężczyzna po czynnościach został zwolniony do domu, a teraz czeka na wezwanie z sądu.

W Szymbarku podczas rutynowej kontroli drogowej mundurowi zatrzymali kierowcę… opla. Mieszkaniec Ropy wsiadł za kółko, mając w organizmie 0,8 promila alkoholu.

Natomiast zatrzymany na ulicy Kościuszki w Gorlicach mieszkaniec Szymbarku – jechał na rowerze z 3 promilami, więc do domu wrócił na piechotę i z niemałym mandatem.

Niedziela (10 czerwca)

Tyle samo wydmuchał mieszkaniec Hańczowej, zatrzymany w tejże miejscowości, który również prowadził rower. I dla niego policjanci wystawili 500 zł mandat.


reklama


reklama


reklama

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 czerwiec 2018 12:18
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

0 # Bezsensu 2018-06-15 17:07
Z pijakami walczyć to tak samo jak by walczył z wiatrakami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # WC 2018-06-15 16:28
Bardzo dużo daje Krajowa Mapa Zagrożeń.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # AA 2018-06-15 16:23
ZA DUŻO W GORLICACH JEST LOKALI ZE SPRZEDAŻĄ ALKOHOLI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # mist 2018-06-12 12:22
@Marek: po jednym piwie raczej dozwolonych 0,2 promila nie przekroczysz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # czerpak 2018-06-11 19:51
W Nowicy bez zmian ,nadal jezdzi się po wódzie i po narkotykach,,no ale cóż , tak tu już jest jak kiedyś stwierdził pseudo-sołtys, jak w końcu któryś z przyjezdnych przejedzie kogoś samochodem to wtedy zacznie się szukanie winnych.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Marek 2018-06-11 15:25
To jak piwo wypiję to roweru prowadzić nie mogę?prościej mi się idzie jak prowadzę rower a teraz będe musiał go nieść na plecach.Pytanie jeszcze czy mogę prowadzić psa na smyczy jak piwo wypiję czy też mandat dostane?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Aga 2018-06-13 15:37
Właśnie, prowadził czy jechał na nim. Jeśli prowadził to w czym problem, chyba dużo lepiej niż jakby miał nim jechać po ulicy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież