Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Podchwytliwe pytania, wymagający tor przeszkód i zaskakujące sytuacje w czasie udzielania pierwszej pomocy Wyróżniony

Dzisiaj (16 kwietnia) w bieckiej hali sportowej odbyła się rowerowa część powiatowego etapu turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.

W teście wiedzy i dwuetapowej części praktycznej wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum z Ropy (nr 2), Siedlisk, Libuszy (ZS), Biecza (nr 1) oraz z gimnazjum nr 4 w Gorlicach. 

Test wiedzy i tor przeszkód każdy z uczestników pokonywał samodzielnie. Natomiast etap związany z udzielaniem pierwszej pomocy uczniowie realizowali w grupach (uczniowie z klas 4-7 szkoły podstawowej w czteroosobowych, a gimnazjaliści z trzecich klas w trzyosobowych).

Uczestnicy podkreślali, że pytania teoretyczne przygotowane przez gorlickich mundurowych były trudne i podchwytliwe, a tor przeszkód, który na pierwszy rzut oka wyglądał niewinnie, wymagał dużej zwinności i opanowania. Inscenizowana sytuacja sprawdzająca wiedzę potrzebną w czasie udzielania pierwszej pomocy również niejednokrotnie zaskakiwała młodzież.

Ostatecznie pierwsze miejsce gwarantujące udział w ogólnopolskim turnieju BRD zdobyli uczniowie z podstawówki i gimnazjum w Ropie. W klasyfikacji indywidualnej najlepsze okazały się również uczennice z Ropy – Aleksandra Karpińska (podstawówka) oraz Gabriela Spólnik (gimnazjum).

...

Organizatorami etapu powiatowego są: Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach, Powiatowy Zespół Palcówek Oświatowych w Bieczu, Automobilklub Biecki i Automobilklub Gorlicki. 


reklamaOceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 kwiecień 2018 14:49
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież