W finale Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice zagrają czwartoligowcy

Znany jest już skład finału Pucharu Polski Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podokręgu Gorlice. Zmierzą się w nim odwieczni rywale, Glinik i Podhalanin.
niebo z chmurami o kolorach zachodzącego słońca nad boiskiem piłkarskim
Podhalanin Biecz pokonał Temidę Gorlice i zameldował się w finale Pucharu Polski na szczeblu PNN Gorlice

Autor: Facebook Podhalanin Biecz

We wczorajszym półfinale Pucharu Polski Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach nie zabrakło emocji.

Temida Gorlice – Podhalanin Biecz 2:5

Drużyna z Gorlic bardzo długo stawiała opór bardziej doświadczonemu rywalowi, który przypomnijmy, w tym sezonie rozpocznie grę jako beniaminek 4. ligi małopolskiej.

Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanie remisem, po 1. Bieczanie w 14 minucie objęli prowadzenie, lecz nie cieszyli się nim długo, bo w 23 minucie  Radosław Gucwa doprowadził do remisu.

Dalsza cześć pierwszej połowy była wyrównanym widowiskiem, dobrze grająca obrona Temidy kilkukrotnie udanie złapała napastników Biecza na pozycji spalonej, a wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron do ataku ruszył Podhalanin, który swoją przewagę udokumentował kolejnymi trafieniami. Gorliczanie odgryźli się tylko jeszcze raz, zdobywając gola z rzutu karnego. Trzeba przyznać, że Temida zaprezentowała się w tej edycji znakomicie, docierając aż do półfinału Pucharu Polski podokręgu.

Podhalanin Biecz zameldował się w finale, w którym czeka na nich już Glinik Gorlice. Gorliczanie w swoim meczu półfinałowym pokonali LKS Biała Brunary 2:0.

Rok temu obie drużyny spotkały się w fazie półfinałowej. Lepszy okazał się Glinik, wygrywając na boisku rywala 3:2.

Relację i zdjęcia z tego meczu możecie zobaczyć poniżej.

Podhalanin Biecz wywalczył w ubiegłym sezonie Tytuł Mistrza 5. ligi małopolskiej. Przypieczętował awans wygraną z Tarnovią Tarnów, o której możecie przeczytać poniżej.

O terminie i miejscu rozegrania finału poinformujemy wkrótce.