Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz Wesołoego Alleluja! życzą Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Banku Spółdzielczego w Gorlicach
Reklama Niech istota Świąt Wielkanocnych napełni Was siłą oraz radością i sprawi, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Mali giganci z Beskidu Niskiego. Natan Haluch – niezwykły czytelnik z Gorlic

Podziel się
Oceń

Witajcie w naszym nowym cyklu artykułów „Mali giganci z Beskidu Niskiego”, gdzie będziemy odkrywać i opowiadać historie osób, które swoją pasją potrafią zainspirować innych.
Natan Haluch młody czytelnik z Gorlic
Natan Haluch młody czytelnik z Gorlic

Autor: Natalia Haluch


Dziś przedstawiamy pierwszego bohatera serii – Natana Halucha, ucznia drugiej klasy Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach, który swoją niezwykłą miłością do książek udowadnia, że czytelnictwo wśród młodych ludzi wciąż kwitnie.

Pasja Natana do literatury rozpoczęła się bardzo wcześnie, zaszczepiona przez mamę, która każdego wieczoru czytała mu bajki do poduszki. Te ciepłe, rodzinne chwile nie tylko umocniły ich więź, ale również rozpaliły w Natanie ogromny apetyt na więcej historii i przygód, który nie słabnie do dziś.

Już jako przedszkolak, Natan zapisał się do Miejskiej Biblioteki w Gorlicach, gdzie aktywnie uczestniczył w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Jest to jeden z największych programów bookstartowych w Europie, mający na celu zachęcanie dzieci do czytania. Natan, przez swój zapał i zaangażowanie, został trzykrotnie nagrodzony za swoje czytelnictwo, co jest nie lada osiągnięciem.


 

cad21b3a-6e3c-497a-aada-5c2e96ad431f.jpeg


 

Natan miesięcznie czyta od pięciu do dziesięciu książek, które czyta od deski do deski, potrafiąc spędzić nad nimi nawet sześć godzin bez przerwy. Wakacje to dla Natana szczególnie owocny czas, kiedy to w bibliotece wypożycza nawet pięć książek tygodniowo! Do tej pory wypożyczył ponad 300 książek. A oprócz tego czyta książki i czasopisma, które kupuje samodzielnie.

Natan nie ma w swojej kolekcji książek tej jednej, najbardziej ulubionej pozycji. Jego zainteresowania są bardzo szerokie, między innymi jest głęboko zafascynowany życiorysami piłkarzy. Zainteresowanie to nie ogranicza się jedynie do kilku nazwisk czy epok, Natan pochłania biografie piłkarzy z różnych stron świata, czerpiąc z nich inspirację i wiedzę. Czytanie o ich wyzwaniach, triumfach i porażkach dostarcza mu nie tylko rozrywki, ale także ważnych lekcji życiowych i motywacji do dążenia do własnych celów. Uwielbia czytać nie tylko opowieści i książki biograficzne, ale również podróżnicze książki i komiksy, które ostatnio szczególnie nim zawładnęły.



Pasja do czytania towarzyszy Natana również podczas jego innych zainteresowań. Uczęszcza na zajęcia w Akademii Glinik Gorlice, gdzie rozwija swoje umiejętności piłkarskie, a także eksploruje górskie szlaki. Natan potrafi łączyć miłość do książek z aktywnością fizyczną – nawet podczas górskich wędrówek nie rozstaje się z literaturą. 


 


Natan Haluch jest przykładem młodego człowieka, który z pasją podąża przez świat literatury, inspirując swoich rówieśników do sięgania po książki. Jego historia pokazuje, jak ważne jest rozbudzanie i pielęgnowanie zainteresowań czytelniczych od najmłodszych lat. To dzięki postaciom takim jak Natan, czytelnictwo wśród młodych ludzi ma szansę na rozwój, a książki nadal mogą być oknem na świat pełen nieograniczonych możliwości i przygód.


Zachęcamy więc wszystkich – niezależnie od wieku – do sięgania po książki, tak jak robi to Natan, i do odkrywania niezliczonych światów, które czekają, by je odkryć. Bądźcie z nami w tej podróży z „Małymi gigantami z Beskidu Niskiego”, gdzie kolejne historie będą się same pisać.

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Bebe 06.02.2024 09:32
Gratulacje🤗dla Natana i jego rodziców.

Gugu 05.02.2024 13:32
Widać że chłopak wiele osiągnie. Byleby go system nie stłamsił

Anka 05.02.2024 13:31
Nie do wiary! Co za gość👏🏽

Bibliotekarz 05.02.2024 10:57
Brawo! Gratulacje dla Natana i jego rodziców! Takich mądrych młodych ludzi i takich mądrych rodziców nam potrzeba!

Tomek R. 05.02.2024 10:50
Brawo Natan, tak trzymaj! Gratulacje dla rodziców, których udział w sukcesach syna jest niebagatelny.👏😊

Podpis 05.02.2024 10:14
Elegancko :)

ReklamaSerdeczne życzenia radości i siły płynącej z istoty Świąt Wielkanocnych, aby uśmiech i wiosenny optymizm towarzyszyły przez cały nadchodzący czas. Niech te Święta będą pełne pokoju, nadziei oraz pomyślności w podejmowaniu działań. Wesołego Alleluja! życzą Przewodniczący Rady Gminy Gorlice, Mieczysław Skowron oraz Wójt Gminy Gorlice, Jan Przybylski
ReklamaZdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja! życzy Wójt Gminy Moszczenica
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
ReklamaAdvertisement
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 28 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: WojTreść komentarza: Dziękuję! Dzięki Tobie wreszcie dowiedziałem się, że nic nie rozumiem. Gorlice mają bazę przemysłową do wyrobów z metalu. W Gorlicach nie było przemysłu chemicznego, więc nie oczekiwałem, że będziemy tutaj produkowali prochy. W oczywisty sposób Gorlice powinny przejść z produkcji metalowej dla górnictwa, do produkcji na rzecz innych branż. To się dzieje zbyt późno. Tylu ludzi musiało stąd wyjechać, po zwolnieniach w fabryce.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:10Źródło komentarza: Pociski artyleryjskie będą powstawać w Gorlicach. Kiedy ruszy produkcja?Autor komentarza: TTreść komentarza: Ty naprawdę myślisz, że Rosjanie nie wiedzą, gdzie są jakie zakłady w Polsce, zdolne do wytworzenia czegokolwiek na potrzeby wojska i wojny? PRZECIEŻ ONI WSZYSTKIE TE FABRYKI PLANOWALI, BUDOWALI I ZATWIERDZALI! PRZECIEŻ TO ICH WOJNIE I ICH ARMII MIAŁO SŁUŻYĆ!Data dodania komentarza: 17.04.2025, 09:13Źródło komentarza: Pociski artyleryjskie będą powstawać w Gorlicach. Kiedy ruszy produkcja?Autor komentarza: ddrTreść komentarza: ale banda głąbów w komentarzach. myślicie, że z halogorlice ruscy sie dowiadują o takich rzeczach?Data dodania komentarza: 16.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Pociski artyleryjskie będą powstawać w Gorlicach. Kiedy ruszy produkcja?Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Te bocianki są cudne jak zresztą całą przyroda. Tata bocian bardzo opiekuńczy i staranny. Dużo zdrówka dla bocianiej rodzinki.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:49Źródło komentarza: Bociania telewizja w wersji live [NA ŻYWO]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego