O samej książce pisaliśmy już kilka razy. W naszej subiektywnej ocenie jest to najbardziej emocjonalny przewodnik po Beskidzie Niskim. I chociaż publikacja dedykowana jest dzieciom, to żaden dorosły, który lubi czytać, nie przejdzie obok niej obojętnie.
To książka o życiu, przyrodzie, Łemkowszczyźnie, wakacjach, poszukiwaniu przygód i o... znajdowaniu nie tego, czego się szukało – opowiadała w czasie spotkania autorskiego w Dworze Karwacjanów Maria Strzelecka.
Młodzież z Uścia Gorlickiego każdego dnia pracuje z tekstem scenariusza, którego autorką jest Monika Babula. Dzieciaki zwiedzają także Beskid Niski poznając go od podszewki, spędzają razem czas i świetnie się bawią. Każdy dokłada do scenariusza coś od siebie i każdy z uczestników będzie miał realny wpływ na efekt końcowy. Już dzisiaj wiadomo na przykład, że spektakl odbędzie się w plenerze i będzie w nim dużo muzyki i wspólnego śpiewania. Przedstawienie przeniesie nas w klimat magicznych lat 60.
Oprócz wspomnianej Moniki Babuli, która jest instruktorem teatralnym i reżyserem, w projekcie bierze również udział Mirosław Bogoń odpowiadający za muzykę i Julia Doszna, która z kolei jest instruktorem wokalnym (i będzie grała babcię Teklę!). Oprócz tego asystentka reżysera – Hanna Baar, kostiumolog – Isabella Weiner i koordynator projektu – Marlena Moździńska. No i oczywiście Maria Strzelecka, która jest dobrym duchem całego przedsięwzięcia i autorką scenografii.
Nasze warsztaty teatralne mogą się odbywać dzięki wsparciu wójta gminy Uście Gorlickie – Zbigniewa Ludwina, ale również dzięki wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą internetową zbiórkę pieniędzy. Ta trwa nadal, brakuje już naprawdę niewiele, abyśmy mogli zrealizować wszystkie rzeczy zaplanowane w projekcie (TUTAJ) – mówi Marlena Moździńska.
My już nie możemy się doczekać spektaklu, bo doskonale pamiętamy jak duże wrażenie zrobił na nas ten ubiegłoroczny. Za kilka dni zdradzimy Wam, gdzie i o której godzinie spotykamy się 14 sierpnia!
>>>Lato w teatrze z wyjątkowym pokazem na zakończenie warsztatów. (Nie)czułość oczami dzieci.
Napisz komentarz
Komentarze