Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Stasiuk: Haupt jest doskonały! Rozpoczyna się czwarta edycja festiwalu. Wyróżniony

Dzisiaj (27 września) o godz. 12 obyła się konferencja prasowa poświęcona rozpoczynającemu się lada chwila Festiwalowi im. Zygmunta Haupta.

Nie sztuką jest jechać w świat za wielką kulturą, sztuką jest, aby ta „wielka kultura” przyjechała do nas –  usłyszeliśmy w czasie dzisiejszego spotkania inaugurującego festiwal.

W najbliższych dniach będziemy mieli doskonałą okazję, aby posmakować kultury z najwyższej półki, bowiem do naszego miasta zjadą wybitni autorzy wielu gatunków – od prozy, przez poezję, po reportaż i biografię.  W ramach festiwalowych wydarzeń będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu, zobaczyć film, wziąć udział w spotkaniach poświęconych twórczości Zygmunta Haupta oraz obejrzeć spektakl improwizowany.


reklama


Tegoroczny program tego literacko-poetyckiego święta to 23 wydarzenia, które odbędą się w ciągu czterech dni, w trzech miejscach, a weźmie w nich udział 44 zaproszonych gości.

Już dzisiaj (27 września) o godz. 14.45 w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się wydarzenie „Bursa. Poeta radykalny”, poświęcone życiu i twórczości Andrzeja Bursy. Rozmowę z Wojciechem Bonowiczem, autorem opracowania „Dzieł (prawie) wszystkich”, wydanych ponad 70 lat po śmierci poety, poprowadzi Darek Foks.

O godz. 16 rozpocznie się natomiast spotkanie „Maryan. Malarz z Nowego Sącza”, a o 17.15 i 18.30 odbędą się spotkania autorskie – pierwsze z Beatą Chomątowską, a drugie z Urszulą Zajączkowską.

Pierwszy dzień festiwalu zakończy koncert w Gorlickim Centrum Kultury – na scenie wystąpią razem: saksofonista Mikołaj Trzaska, któremu będzie towarzyszył Andrzej Stasiuk czytający fragmenty swojego „Dziennika pisanego nocą”.

Program festiwalu dostępny jest TUTAJ


reklama


reklama

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 27 wrzesień 2018 14:11
Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież