Zabrakło wielkiej czwórki

Bez czterech podstawowych graczy drużyna koszykarzy MKS-u Gorlice wybrała się dziś do Krakowa na mecz z tamtejszą Cracovią 1906 Kraków. Efekt tego jest taki, że ostatni ligowy mecz w tym roku zakończył się wysoką porażką 50:72. Gorliczanie kończą ten rok z trzema zwycięstwami i pięcioma porażkami na koncie. Oby przyszły rok był dla nich lepszy.

Cracovia 1906 Kraków - MKS Gorlice 72:50 (27:12, 24:12, 11:14, 10:12)

Punkty dla MKS-u: Gacoń 13, Rykała 8, Pastuszak 8, Foltyn J. 10, Nowacki 2, Damasiewicz 2, Piska 7.

W podstawowym składzie MKS-u Gorlice zabrakło dziś Przemka Cygana, Kamila Uriasza, Michała Bąka i Piotrka Hałgasa. Bez wysokich, kluczowych graczy MKS był bez szans w starciu z dobrze dysponowaną dziś Cracovią. Wysoki skład krakowian rządził pod oboma koszami, nawet po niecelnych rzutach z dystansu skuteczne były podkoszowe dobitki.

Pierwsza połowa już pokazała kto będzie górą w tym pojedynku. Wynik 24:51 mówi sam za siebie. W drugiej połowie gorliczanom udało się minimalnie zmniejszyć rozmiary porażki i powstrzymać szarżujących zawodników Cracovi przed osiągnięciem trzycyfrowego wyniku.

"Dziś w okrojonym składzie nie mieliśmy szans, ale w Gorlicach w drugiej rundzie zapowiadamy rewanż" - obiecuje trener MKS-u Przemysław Cygan.

Trzymamy za słowo i życzymy dobrego sportowego 2013 roku !