Podhalanin zaczął świetnie, potem było już tylko gorzej [FOTO]

Sobota była kolejnym dniem rozgrywania 11. kolejki 4. małopolskiej ligi piłki nożnej, w której wystąpił drugi z klubów gorlickiego, a więc Podhalanin Biecz. Dzisiejszy mecz był pierwszym, odkąd na ławce trenerskiej zasiada Łukasz Schreiner. Przeciwnikiem bieczan klub będący beniaminkiem tej klasy rozgrywek, Pcimianka Pcim.
piłkarze walczący o piłkę
Bieczanie podejmowali dziś Pcimiankę Pcim.

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

KS Podhalanin Biecz – Pcimianka Pcim 3:2 (3:0)

Podhalanin: Lipka - Zięba, Malisz (kpt.), Gimenez, Tyrka, Taiguer, Ślęzak, Żarnowski, Bartków, Maślejak, Magdziarczyk. Trener: Łukasz Schreiner.

Pcimianka: Leszczyński - Małota, Jeziorski, Ciesielski, Abdullahi, Mamica, Spivak, Rapacz, Malik, Moniak, Wójcik. Trener: Paweł Zegarek.

Sędziowali: Marcin Madejski, Jakub Wójcikowski, Krzysztof Surdel.

Dzisiejszy mecz, który oglądało około 200 widzów na Stadionie Miejskim w Bieczu miał dwie totalnie różne odsłony.

W pierwszej połowie prym wiedli gospodarze, którzy od samego początku narzucili swój styl gry i kontrolowali wydarzenia na boisko w stu procentach, czego dowodem było zdobycie aż trzech goli. To była zupełna dominacja i prymat na boisku. Już w 13 minucie do siatki trafił Nicolas Gimenez Cruz, w 32 Tomasz Magdziarczyk a 6 minut później wynik na 3:0 podwyższył znów Brazylijczyk Cruz. Przyjezdni byli w tym momencie na łopatkach i nic nie zwiastowało tego, że w drugiej połowie coś się zmieni.

Po zmianie stron taki układ sił trwał do 61 minuty, gdy nagle przyjezdnym udało się skonstruować akcję, po której strzelili kontaktową bramkę. To trafienie dało im takiego kopa, że tak naprawdę to oni przejęli inicjatywę na całym boisku.

Pcimianka dostała skrzydeł, jej zawodnicy byli szybsi, wytrwalsi i to im się opłaciło, bo chwilę później zdobyli drugiego gola.

Od tego momentu rozgorzała prawdziwa wojna na boisku, bieczanie zorientowali się, że nie są w stanie utrzymać tej rywalizacji w sposób kontrolowany i muszą rzucić do gry wszystko, co mają najlepszego. Obaj trenerzy dokonali kilku zmian w składzie, ale to Pcimianka wyglądała lepiej i to ona parła do przodu.

Im bliżej końca tego spotkania, tym bardziej rysowała się przewaga drużyny przyjezdnej, a bieczanom zaczęło brakować sił. Całe szczęście, że na ostatniej flance obrony był bramkarz Podhalanina Łukasz Lipka, który przynajmniej trzy razy podczas kilku ostatnich minut uchronił swój zespół przed utratą gola.

Kibice zamarli na dwie minuty przed końcem doliczonego czasu gry, gdy w pole karne przetarł się Abdullahi i był o włos od wyprzedzenia bramkarza bieczan w drodze do piłki. Na szczęście to bramkarz Podhalanina pierwszy wypiąstkował futbolówkę, a potem został sfaulowany, a piłka po uderzeniu zawodnika Pcimianki zmierzała w okienko bieczan. Ostatecznie został odgwizdany faul na bramkarzu i wszyscy odetchnęli z ulgą.

Gwizdek sędziego zabrzmiał, jak zbawienie dla podopiecznych Łukasza Schreinera.

Dzięki temu zwycięstwu Podhalanin powrócił na dobre tory w czwartej lidze i niejako odbił się od dna ligowej tabeli awansując o kilka pozycji do góry.

W przyszłym tygodniu bieczan czeka bardzo trudna przeprawa w Krakowie, ponieważ wybierają się oni na mecz z Cracovią II Kraków, która podrażniona porażką w Gorlicach, będzie chciała za wszelką cenę wygrać to spotkanie.

Retransmisję meczu Glinik Gorlice - Cracovia II Kraków możesz obejrzeć klikając w poniższy artykuł.

Tabela 4. ligi małopolskiej piłki nożnej (stan na 21 września, godz.  20.30)