Zrewanżowali się Sokołowi

W rozegranym w niedzielne przedpołudnie w gorlickiej hali OSiR kolejnym meczu II rundy rozgrywek, kadeci GKPS-u Gorlice pokonali w stosunku 3:1 drużynę Sokoła Gumniska z Tarnowa. Tym samym zrewanżowali się za porażkę w tym samych rozmiarach z pierwszej rundy rozgrywek.

W pierwszym secie od początku przewagę osiągnęła nasza drużyna, doprowadzając do wyniku 14:7. Niestety, tak duża przewaga nie wystarczyła do wygrania tej partii, bowiem znakomicie broniąca drużyna z Tarnowa, potrafiła doprowadzić do szczęśliwego dla siebie zakończenia, wygrywając po prawie 30 minutach gry 28:26.

W secie drugim, w którym zespoły zdobywały punkty falami, ponownie na początku objęliśmy prowadzenie 7:3, by po chwili już przegrywać 8:11. Na szczęście tym razem, po serii znakomitych zagrywek Piotrka Margańskiego a następnie Piotrka Toczka zbudowaliśmy znaczącą przewagę 23:15, by po chwili zwyciężyć zdecydowanie 25:16.

W secie trzecim to drużyna z Tarnowa prowadziła jednym, dwoma punktami prawie cały set, aż do stanu 21:20. W jego końcówce kilka efektownych bloków w wykonaniu Huberta Dobka pozwoliło nam objąć prowadzenie 23:21 i po chwili zakończyliśmy tą partię wygraną 25:22.

Set czwarty i zarazem ostatni tego meczu to nasza przewaga od początku i prowadzenie nawet kilkoma punktami (17:12). Goście tak jak w pierwszym secie potrafili się zmobilizować i po znakomitej grze w obronie wyrównali 20:20. Na szczęście tym razem końcówka seta ułożyła się po naszej myśli i najpierw przy zagrywce Bartosza Reczka wywalczyliśmy dwa punkty doprowadzając do stanu 23:20 a w następnym ustawieniu dołożyliśmy kolejne dwa, dzięki czemu wygraliśmy tego seta 25:21 i cały mecz 3:1, rewanżując się za porażkę w pierwszej rundzie w Tarnowie w tym samym stosunku.

W dzisiejszym meczu zadebiutował kolejny zawodnik z zespołu młodzików, Kacper Gubała, który wystąpił jako drugi libero i zanotował kilka niezłych zagrań w przyjęciu jak również w obronie.

Generalnie należy pochwalić całą drużynę za determinację i walkę do końca, pomimo pechowej porażki w pierwszym secie.

GKPS: MARGAŃSKI Piotrek, TOCZEK Piotrek(C), DOBEK Hubert, TUREK Adrian, WACŁAWCZYK Andrzej, RECZEK Bartosz, RECZEK Hubert,(L); ZIMOWSKI Filip, GUBAŁA Kacper, GAWRON Tomek.
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

źródło: gorlicegkps.ovh.org