Udany rewanż

Gdy rok temu koszykarze z Kielc walczyli o II ligę, nie było na nich mocnych w całych rozgrywkach grupowych. Tym razem gorliccy koszykarze wzięli rewanż za dwie porażki w zeszłorocznym sezonie. We własnej hali pokonali zespół AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej "Galeria Echo" Kielce w stosunku 86:82. To czwarta wygrana gorliczan w 10 rozegranych meczach, która daje im miejsce w środku tabeli III ligi.

MKS Gorlice - AZS Politechnika Świętokrzyska-Galeria Echo Kielce 86:82 (16:17, 24:23, 22:14, 24:28)

MKS: Cygan 29, Rykała 22, Bąk 12, Piska 10, Gacoń 6, Hałgas 4, Foltyn j. 3

AZS: Borowicki 28, Dziurowski 17, Trześniewski 10.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu gorlickich koszykarz, którzy zmierzyli się z finalistą zmagań o II ligę w poprzednim sezonie.

W pierwszej połowie wynik cały czas był "na styku". Dopiero w III kwarcie udało się naszym koszykarzom odskoczyć na bezpieczną odległość punktową. Trener i zarazem najlepszy zawodnik tego meczu, Przemysław Cygan, dał odpocząć swoim podopiecznym z pierwszej piątki. Zmiennicy niestety nie radzili sobie z naporem drużyny przeciwnej, która z minuty na minutę, zmniejszała dystans punktowy. Powrót najlepszych graczy przywrócił stan rywalizacji sprzed zmian. Kielczanie mieli jeszcze szansę w końcówce meczu na doprowadzenie do dogrywki lecz zmarnowali kilka prób trzypunktowych rzutów z dystansu a gorliczanie wyprowadzali kontry, przerywane faulami. I właśnie po ostatnim z nich, Wojciech Rykała ustalił wynik spotkania na 86:82.

Spotkanie to odbyło się 13.01.2013 w niedzielę.

W kolejnym meczu gorliczanie wybierają się do Krakowa, gdzie 20.01.2013 zmierzą się z liderem rozgrywek, drużyną AZS AWF ggmedia.pl Kraków. Życzymy powodzenia.