Szczęście było blisko

Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego, kadeci GKPS-u Gorlice, przed kolejnym meczem z odwiecznym rywalem "zza miedzy" LKS-em Bobowa, byli bardzo zmotywowani. Stawką meczu był awans do finałów Mistrzostw Małopolski, z drugiego miejsca w grupie za niepokonanym Dunajcem Nowy Sącz. Warunkiem sukcesu była wygrana w stosunku 3:0. Do szczęścia zabrakło jednego seta...

GKPS Gorlice - LKS Bobowa 3:1 (25:14,14:25,25:20,25:23)

Niestety, nie udało się naszym kadetom wywalczyć awansu do finału Mistrzostw Małopolski, pomimo wygranej w derbowym meczu powiatu gorlickiego z drużyną LKS Bobowa. Zadecydował o tym słabo rozegrany drugi set tego meczu, w którym ulegliśmy gościom 14:25.

Początek tego spotkania zapowiadał ogromne emocje, bowiem znakomicie dysponowana nasza drużyna, grając koncertowo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wprost zmiotła z parkietu swoich przeciwników, wygrywając 25:14.

Wspomniany drugi set, to całkowita odmiana obydwu zespołów. My ciągle się myliliśmy, nie mogliśmy przeprowadzić skutecznego ataku, natomiast goście grając jak z nut rozgromili nas, tak jak my ich w pierwszym secie.

Kolejne dwa sety toczyły się już dość wyrównanie, z niewielkim wskazaniem na naszą drużynę, która zwyciężyła w partii trzeciej 25:20 oraz w czwartej 25:23.

Cieszy zwycięstwo nad mocnym i doświadczonym zespołem z Bobowej, które co prawda nie dało awansu do finału Mistrzostw Małopolski (przegraliśmy go jednym setem), natomiast pozwoliło wyprzedzić w tabeli grupy A (wschodniej) drużynę Sokoła Tarnów.

GKPS: MARGAŃSKI Piotrek, TOCZEK Piotrek(C), DOBEK Hubert, TUREK Adrian, RECZEK Bartosz, WACŁAWCZYK Andrzej, RECZEK Hubert(L); ZIMOWSKI Filip, PYZIK Patryk, GUBAŁA Kacper, GAWRON Tomek, ROMAN Kuba.
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: J. Wojdyła, K. Drąg, H. Wojdyła