Klątwa Jokera

Już były w ogródku, już witały się w gąską... Tak można powiedzieć o zakończonym przed kilkoma minutami meczu play off siatkarek. Ekstrim Gorlice prowadził w wyjazdowym meczu, w setach 2:0 jednak ostatecznie uległ po tie-breaku Jokerowi Świecie 2:3. Kolejny mecz w serii do dwóch zwycięstw odbędzie się w Gorlicach w kolejną sobotę 28.03.2015.

Joker Świecie - Ekstrim Gorlice 3:2 (17:25, 20:25, 25:21, 25:20, 15:8)

W pierwszym meczu play-off siatkarki Jokera Mekro Świecie wygrały 3:2 z Ekstrimem Gorlice. Drugie spotkanie rozegrane zostanie w przyszłą sobotę w Gorlicach i gospodynie muszą je wygrać, jeżeli chcą przedłużyć swoje szanse na awans do półfinału.

Pierwszy i drugi set miały bardzo podobny przebieg. Gorliczanki musiały odrabiać straty, ale robiły to bardzo skutecznie, w końcówce pierwszej partii prowadziły już 20:14 i pewnie wygrały 25:17. W drugiej odsłonie meczu dogoniły rywalki w drugiej części seta 18:17 i zapisały także tę partię na swoim koncie 25:20.

W tym momencie sprawdziło się stare siatkarskie przysłowie, zwłaszcza, że gospodynie nie zamierzały się poddawać. Dużo do gry swojej drużyny wniosła Patrycja Flakus, która napsuła rywalkom sporo krwi. W trzeciej partii w końcówce miejscowe były nie do zatrzymania, pewnie wygrywając do 21. Podobnie było w czwartej partii wygranej do 20 i o wyniku rywalizacji musiał decydować tie-break. W piątej partii gospodynie były nie do zatrzymania i wygrały 15:8.

Co ciekawe, chociaż Ekstrim zakończył rundę zasadniczą na czwartej pozycji, a Joker na piątej, to zespołowi z Małopolski nie udało się jak na razie w tym sezonie wygrać z rywalem z północnej Polski. W rundzie zasadniczej dwukrotnie Joker wygrywał i wygrał też pierwszy mecz fazy play-off. W sobotę 28 marca gorliczanki dostaną ostatnią szansę w tym roku na przełamanie niemocy w konfrontacji z zespołem ze Świecia.

w rywalizacji do dwóch wygranych: 1:0 dla Jokera

źródło: siatka.org