To wszystko zaś gwarantują przede wszystkim laptopy z najwyższej półki cenowej. Przygotowywane są one bowiem z najlepszych materiałów, bez nadmiernego oszczędzania ze strony producentów. Co prawda, należy za nie zapłacić sporo (zwykle od 6000 do 10 000 złotych), jednak w zamian za to otrzymujemy gwarancję jakości i niezawodności.
Obudowa
W laptopach takich jak Lenovo X1 Carbon ogromne wrażenie robi przede wszystkim wytrzymałość i prezencja obudowy. W tym konkretnym przypadku została ona wyprodukowana przy użyciu magnezu, aluminium i plastiku – poszczególne elementy są natomiast wzmocnione przy użyciu włókna szklanego. Sprawiło to, że urządzenie jest bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dobrze się prezentuje, a do tego jest bardzo lekkie (waży bowiem około 1.4 kg).
Biznesowy charakter laptopa potwierdzany jest również poprzez bardzo sprawnie funkcjonujący układ chłodzenia, który jest skuteczny i cichy.
Ekran
Kupując laptopa z najwyższej półki cenowej, płacimy również za jakość wykonania matrycy. Najczęściej są to urządzenia wytworzone w technologii IPS i obsługujące wysokie rozdzielczości. Przykładem tego może być kolejny model biznesowy, a mianowicie HP EliteBook 1040, którego cena najlepszej konfiguracji wynosi około 7000 złotych.
Jest to mobilny, 14-calowy laptop wyposażony w matrycę w rozdzielczości QHD (podobnie jak wspomniany wcześniej X1 Carbon). Zapewnia ona wysoką jakość generowanego obrazu, a także możliwość pracy na zewnątrz za sprawą matowej powłoki. Oba laptopy występują także w wersjach z ekranem dotykowym, co zwiększa ich funkcjonalność.
Wyposażenie dodatkowe
Pełni ono bardzo ważną rolę w przypadku laptopów tej klasy. Producent musi bowiem czymś zachęcić klientów i nie chodzi tu tylko o wgraną wersję próbną pakietu biurowego czy programu antywirusowego. Potrzebne jest coś więcej.
Zarówno w Lenovo X1 Carbon, jak i laptopie od HP, skorzystać możemy z takich dodatków jak chociażby stacja dokująca, czytnik linii papilarnych czy podświetlana klawiatura. Dla sporej grupy użytkowników tego typu wyposażenie może wydać się zbędne, jednak w ramach pracy biznesowej naprawdę znajduje zapotrzebowanie.
Szybkość i niezawodność działania
Laptopy biznesowe powinny służyć nam nie tylko podczas pracy przy biurku, ale również w podróży. Koniecznie muszą wyróżniać się więc zastosowaniem sprawnych podzespołów, które wytrzymają rozmaite przeciążenia, a do tego nie będą zbytnio nagrzewały obudowy urządzenia.
Z tego też względu w tego typu modelach montowane są zazwyczaj niskonapięciowe procesory, szybka pamięć RAM DDR4 oraz półprzewodnikowe dyski twarde, które mają w tym zestawieniu największe znaczenie. W porównaniu z produktami talerzowymi, wyróżniają się one bowiem nie tylko znacznie szybsza pracą, ale również większa wytrzymałością, zwłaszcza na wibracje czy częste przenoszenie. Dzięki temu nie ulegną zniszczeniu w ramach częstej pracy mobilnej.
Pod względem montowanych dysków SSD, zdecydowanie wygrywa propozycja firmy Lenovo. W najlepszej wersji obsługuje ona bowiem urządzenia o pojemności do 1TB, podczas gdy w HP EliteBook 1040 będzie to „jedynie” 512 GB.
Napisz komentarz
Komentarze