Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 31 marca do 13 kwietnia 2025]
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Podziel się
Oceń

Podziękowania, życzenie, gratulacje, nagrody i kwiaty dla nauczycieli – tak wyglądały powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach władze samorządowe powiatu gorlickiego spotkały się z dyrektorami i najlepszymi nauczycielami wszystkich szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych.

Gości powitał dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach Adam Tarsa, podkreślając, że Dzień Edukacji to wspólne święto nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i rodziców. Dyrektor przypomniał także rangę i historię tego niezwykle ważnego święta, które ustanowione zostało na pamiątkę powołanej 246 lat temu Komisji Edukacji Narodowej.

Starostwo powiatowe prowadzi 15 jednostek oświatowych. Pracuje w nich 568 nauczycieli, w tym: 420 dyplomowanych, 60 mianowanych, 43 kontraktowych i 25 stażystów. W tym roku w szkołach podległych staroście uczy się 4475 uczniów.

Słaby nauczyciel – opowiada. Dobry nauczyciel – wyjaśnia. Bardzo dobry nauczyciel – demonstruje. Genialny nauczyciel – inspiruje. Takich właśnie nauczycieli mamy w szkołach powiatowych. Należycie Państwo do tych genialnych – inspirujących. Każdego dnia wzbogacacie życie swoich uczniów, wskazujecie im właściwą ścieżkę i wspólnie poszukujecie rozwiązań – podkreślała w czasie swojego wystąpienia starosta Maria Gubała.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do wręczenia nagród starosty dyrektorom i nauczycielom. Otrzymali je: Waldemar Gniady – dyrektor ZSZ w Gorlicach, Adam Tarsa – dyrektor CKPiU w Gorlicach, Tomasz Kubala – dyrektor MDK w Gorlicach, Robert Góra i Rafał Wrona – I LO w Gorlicach, Marta Pikor i Dorota Niemiec – ZS Nr 1 w Gorlicach, Małgorzata Miękisz-Müller i Paulina Kwiatek – ZSE w Gorlicach, Krzysztof Jędrzejczyk – ZST w Gorlicach, Sławomir Janusz i Maria Więcek – ZSZ w Gorlicach, Ewa Knybel – LO w Bieczu, Radosław Karp – ZSZ w Bieczu, Renata Pękala – ZSZ w Bobowej, Małgorzata Hotloś – ZSO w Bobowej, Krystyna Pogorzelska – SOSW w Szymbarku, Magdalena Kozub – SOSW w Kobylance, Agata Masztafiak – MDK w Gorlicach, Bogusław Mitka – CKPiU w Gorlicach.

Wręczone zostały również nagrody dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. Otrzymali je: Zbigniew Żyrkowski, Tomasz Machowski i Bogumił Mruk.

Dla uczestników spotkania została przygotowana część artystyczna przez wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury, w składzie Julia Król, Paweł Jędrzejowski i Kacper Wiktorek. Opiekunami zespołu są: Agata Masztafiak i Dominika Jodłowska-Kubala.



Napisz komentarz

Komentarze

Belfer 16.10.2019 22:55
Słaby starosta podkresla haha

kotopałek 15.10.2019 21:38
Ci biedni, przepracowani nauczyciele znowu mają wolne, a niech to, popieram wasz ***k

Głupi Jaś 15.10.2019 19:42
A w gminie Biecz nagród dla nauczycieli brak, poszły na spłatę zadłużenia.

Becz 15.10.2019 21:33
A niby za co nagrody?

ReklamaZapraszamy dzieci od 3. m.ż raz z rodzicami na naukę pływania do Szkoły Pływania Nemo - Sportowa Przygoda Wiktoria Fryczek
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaKup bilet na występ Marcina Dańca w Bieckim Centrum Kultury 13 kwietnia 2025 o godz. 19
POPULARNE
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12