Dziewczyny liczą na Wasze głosy oddane w prestiżowym konkursie muzyki folkowej, zwanym Wirtu@lne Gęśle.
A że jest to konkurs inny niż wszystkie, o tym można przekonać się, poznając jego genezę i historię zapisującą się na kartach od 2003 roku.
Pomysł zrodził się całkowicie spontanicznie, a zrealizowany został przez młodych ludzi, którzy uznali, że warto zrobić coś nowego i ciekawego, coś, co będzie wspólnym przedsięwzięciem wszystkich folkowych fanów. Corocznym podziękowaniem dla muzyków za ich pracę a naszą przyjemność.
W tym roku Wirtualne Gęśle odbywają się już po raz szesnasty i mamy nadzieję, że kolejny raz dostarczą wiele zabawy i satysfakcji zarówno fanom, jak i muzykom. A fanów tych z roku na rok jest coraz więcej. Początkowe kilkaset głosów w ostatnich latach urosło do kilku tysięcy. Ukazuje się też coraz więcej płyt z muzyką folkową, etniczną, inspirowaną tradycyjnymi dźwiękami z Polski i ze świata. Przeciętnemu słuchaczowi, mimo iż dostęp do informacji teoretycznie jest coraz łatwiejszy, właśnie teraz może być trudniej wyłowić interesujące go wiadomości. Plebiscyt zaczął więc spełniać dodatkową funkcję. Stał się miejscem i pretekstem do zebrania i zaprezentowania wszystkich wydawnictw związanych z kulturą tradycyjną, jakie ukazały się w danym roku. Stał się nośnikiem informacji. I promocji. Dowiadujemy się o wykonawcach, których dotąd nie znaliśmy, bądź płytach, które umknęły naszej uwadze.
Aby oddać głos na Kwartet Galicyjski, należy wejść na stronę głosowania, kliknąć ikonę wyboru przy danym artyście, wypełnić formularz i kliknąć link w mailu zwrotnym.Zapraszamy do głosowania - LINK DO STRONY - (Głosowanie będzie trwało do północy 30 kwietnia)
Kwartet Galicyjski. O sobie.
Jesteśmy Kwartetem Smyczkowym który powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. W skład naszego zespołu wchodzą studentki i absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Na swoim koncie posiadamy liczne występy w filharmoniach, salach koncertowych, muzeach, ale także na scenach klubowych, czy plenerowych. Wciąż poszerzamy swoją wiedzę instrumentalną poprzez regularne uczestnictwo w mistrzowskich kursach kameralnych. Nasze występy to połączenie pasji oraz profesjonalizmu, staramy się przekazać odbiorcy prawdziwą moc instrumentów smyczkowych, oraz najwyższą jakość ich brzmienia.
Joanna Kiełbasa - skrzypce
Martyna Bulzak - skrzypce
Ewa Borcz - altówka
Gabriela Szczepaniak - wiolonczela
źródło: gesle.folk.pl, kwartetgalicyjski.pl
Napisz komentarz
Komentarze