Jako pierwsi do działania przystąpili radni i urzędnicy z Biecza wspierani przez druhów OSP z Korczyny. W bieckiej hali sportowej, kilka minut po godzinie 17, wystartowała „rozgrzewka” turnieju piłki siatkowej (drużyn mieszanych). W ekipie radnych na boisko weszli: Maciej Rybczyk, Bogumił Kawa, Wojciech Czyżykiewicz, Irena Bochnia i Andrzej Bochenek. Urzędnicy wystawili drużynę w składzie: Jan Zawadowicz, Robert Kalisz, Jolanta Tumidajewicz, Iwona Czeluśniak. Mateusz Matusik oraz Joanna Gozdecka. Przedstawiciele tych dwóch drużyn zgodnie stwierdzali, że oni to sobie tak poodbijają piłkę, a i tak zwycięsko z tej konfrontacji wyjdzie młoda i bardzo sprawna ekipa OSP z Korczyny. Strażacy ochotnicy zjawili się w Bieczu w składzie: Krzysztof Jurczak, Adrian Kozioł, Wiktor Podobiński, Karol Kozioł, Dariusz Wszołek, Damian Przybyłowicz i Arkadiusz Czech. Początek niedzielnego turnieju siatkówki drużyn amatorskich o godzinie 13.00 w Hali Sportowej w Bieczu. Turniej rozgrywany będzie o puchar Prezesa Automobilklubu Bieckiego.
Również w sobotę w Stowarzyszenie SIĘ DZIEJE i Pub Alcatraz o godzinie 18 rozpoczęli granie mocnym uderzeniem. Na scenie pubu zagrali: AWARIAT, TROTY, PARTY 5, DARK SECTOR, AKALLABETH, zespoły prezentujące różnorodne brzmienia, od punkyreggae poprzez , punk, metalcor do metalu. Wjazd na koncert był za 8 złotych, a cały dochód z biletów zasilił konto WOŚP. Stali bywalcy twierdzą, że kiedyś w Alkatraz na koncercie było 300 osób, tym razem widownia była nieco mniejsza jednak atmosfera koncertu była gorąca. Nie zabrakło chętnych do odtańczenia Pogo.
fot: Kinga Pastuszczak
fot: Grzegorz Rybczyk
W dniach 4-8 sierpnia 2011 r. agencja Millward Brown SMG/KRC przeprowadziła badanie. którego celem było poznanie wiedzy, opinii i ustosunkowań Polaków odnośnie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Socjologowie, którzy analizowali wyniki badań, zwracają przede wszystkim uwagę na powszechność Orkiestry: 97% Polaków zna Fundację, a 92% oglądało w telewizji jej finały. 11% Polaków, czyli co 10 obywatel naszego kraju, było minimum raz wolontariuszami w czasie zimowych zbiórek.
71% respondentów zdaje sobie sprawę z tego, że działania Fundacji WOŚP nie ograniczają się tylko do jednego dnia, ale że pracuje ona przez cały rok. 89% badanych uważa natomiast, że WOŚP to coś, czym powinniśmy się chwalić poza granicami Polski.
Słowa, które najczęściej kojarzą się Polakom z Fundacją WOŚP to: pieniądze, wrażliwość, zaufanie, uczciwość, wiarygodność, społeczeństwo i entuzjazm.
Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach. Jest to absolutny fenomen socjologiczny, ponieważ z sum, które wpływają na konto WOŚP, widać, że wszyscy wolontariusze, obdarzeni przez fundacje bezgranicznym zaufaniem, rozliczają się bardzo skrupulatnie z zebranych pieniędzy.
Napisz komentarz
Komentarze