Rekordziści jechali ponad 130 km/h
Wśród zatrzymanych kierowców znalazło się aż 19, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. To oznacza, że jechali niekiedy powyżej 130 km/h w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Wideorejestratory w radiowozach grupy Speed zarejestrowały niechlubne rekordy, które skończyły się natychmiastową utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Mundurowi nie mieli wątpliwości – kierowcy narazili życie swoje i innych.
Do każdego z takich przypadków funkcjonariusze podeszli indywidualnie. Sprawców wykroczeń ukarano wysokimi mandatami karnymi, a wobec części z nich skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Jasielska drogówka nie ukrywa, że ich działania mają charakter prewencyjny – chodzi o to, by ostudzić emocje za kierownicą, zanim dojdzie do tragedii.
Drogi pod szczególnym nadzorem
Odcinki DK28 i DW993 nie bez powodu znalazły się na celowniku grupy Speed. Obie trasy – łączące Biecz z Jasłem oraz Gorlice z Duklą – są popularnymi szlakami tranzytowymi, wykorzystywanymi nie tylko przez mieszkańców regionu, ale i podróżnych zmierzających na południe kraju. Niestety, ruchliwy charakter tych dróg idzie w parze z brawurą niektórych kierowców, którzy lekceważą ograniczenia i znaki ostrzegawcze.
Wzmożone kontrole, obecność nieoznakowanych radiowozów oraz szybka reakcja na wykroczenia mają zatem ważne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie. Jak zapewniają mundurowi, patrole Speed będą kontynuowane – nie tylko w weekendy czy święta, ale również w dni robocze, zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego.
Prędkość to nie brawura – to odpowiedzialność
Policjanci z Jasła przypominają: przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym nie jest wykroczeniem „z dolnej półki”. To świadome narażanie życia i zdrowia – nie tylko własnego, ale także pieszych, rowerzystów czy dzieci idących poboczem do szkoły. Dlatego kontrole prędkości, choć nie zawsze lubiane przez kierowców, są niezbędnym narzędziem walki o ludzkie życie.
– Przestrzeganie ograniczeń to nie tylko obowiązek wobec przepisów, ale przede wszystkim wyraz szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego – podkreślają funkcjonariusze.
Źródło info: KPP w Jaśle
Napisz komentarz
Komentarze