Nasi lekkoalteci wśród najlepszych

Mateusz Golonka i Szymon Kulka, lekkoatleci pochodzący z powiatu gorlickiego, zostali wyróżnieni w plebiscycie Gazety Krakowskiej, który został zorganizowany we współpracy z firmą DeGie Dariusza Grzyba, podczas Gali Sportu, która odbyła się w ubiegły weekend w Nowym Sączu.W nowosądeckim klubie Level wręczono statuetki najlepszym sportowcom roku 2011 z powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego.

Mateusz Golonka, utalentowany biegacz z Gorlic, został zwycięzcą bardzo prestiżowej nagrody Odkrycia Roku 2011. Dostrzeżony i wybrany w plebiscycie Gazety Krakowskiej jako wyróżniający się lekkoatleta, zrobił bardzo wyraźne postępy, brał udział  w zawodach organozowanych w naszym kraju i poza jego granicami.

Sam Mateusz jest bardzo zadowolony z ubiegłego roku. W rozmowie z nami wymieniał swoje największe sukcesy osiągnięte w tamtym roku

"Rok 2011 był dla mnie bardzo udany. W lutym brałem udział w 36 Zimným behu Oľšavskou dolinou w BLAZICACH na Słowacji na dystansie 16km,  gdzie zająłem 4 miejsce w kat. Open i 3 w kat. wiekowej do 39 lat, maj to udział w IX Półmaratonie Naftowym w Gorlicach, gdzie z czasem 1 h 17 min 13 sek zająłem 4 miejsce w kat. Open na 137 startujących i 1 miejsce w kat. do 29 lat. Końcem maja wystartowałem w I Półmaratonie Opolskim, który wygrałem z czasem 1 h 21 min 17 sek pokonując 157 startujących zawodników. We wrześniu brałem udział w Biegu o Puchar Kasztelu w Szymbarku na dystansie 8 km, tu też wywalczyłem 1 miejsce w w kat. OPEN. W październiku ścigałem sie w festiwalu biegowym "Biegnij Warszawo" na dystansie 10km osiągnąłem czas 34 min 52 sek co dało mi 16 miejsce w kat. Open na 8481 startujących."

Dalej Mateusz tak opowiadał o gali:

"Świetna impreza, super zabawa w super towarzystwie. Sportowcy to super ekipa. Bardzo dziękuję kibicom, za to, że mnie dostrzegli, bo to docenienie mojej ciężkiej pracy na treningach a trenuję już od 7 lat. Jestem trochę zaskoczony, bo konkurencja była bardzo mocna a moi rywale i rywalki to już bardzo utytułowani sportowcy, medaliści mistrzostw polski w kajakarstwie i lekkiej atletyce. Tym bardziej się cieszę, że to ja wygrałem"

Drugi z naszych nagrodzonych to Szymon Kulka, też lekkoatleta, pochodzący z Lipinek. Szymon zajął szóste miejsce w plebiscycie na najbardziej popularnego sportowca 2011 roku w naszym regionie. Jego osiągnięcia też są imponujące. To aktualny Mistrz Polski Młodzików i Wicemistrz Polski Junirów młodszych. Złoty medalista wielu zawodów między innymi Halowych Mistrzostw Polski w Spale oraz Olimpiad Młodzieżowych w Biegach Przełajowych.

Wśród wyróżnionych znaleźli się także reprezentanci powiatu gorlickiego starosta Mirosław Wędrychowicz i członek Zarządu Powiatu Adam Urbanek za współorganizację II Turnieju piłki siatkowej kobiet „Fakro Cup”.

Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca zakończył się zwycięstwem Rafała Dudka, boksera Halnego Nowy Sącz. Kolejne miejsca zajęli: