Horror wieczorową porą

To nie był zwyczajny mecz, to była wojna. To była prawdziwa rywalizacja dwóch świetnie dysponowanych trzecioligowych drużyn siatkówki. Mimo bardzo później pory (chwilę przed godz. 20,00), spowodowanej  przyjazdem 50 minut po czasie przez drużynę z Brzeszczy, siatkarze stworzyli bardzo zacięte i piękne widowisko.

Górą gospodarze, którzy po tie-breaku zwyciężyli ekipie UKS-u Brzeszcze w stosunku 3:2.

GKPS Gorlice - UKS Brzeszcze 3:2 (25:19,19:25,25:27,27:25,15:10)

GKPS:   GUNIA Wojtek(C), PUŚCIZNA Dominik, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartek, KRUPCZAK Gniewek, BEDUS Piotrek, NIKIEL Przemysław(L); JURCZAK Damian, RÓŻ Mateusz.
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

UKS Brzeszcze: Wiktor Gałuszka, Adam Szromba, Przemysław Kyć, Grzegorz Gomularz, Sławomir Smółkowski, Wojciech Kusak, Rafał Zając, Marek Maciewicz, Daniel Pochopień, Marcin Sikorski, Marek Pyrek, Krzysztof Gawełek, Marek Drobisz, Miłosz Gąsiorek, t
Trener: Marcin Sikorski

Mecz rozpoczął się z prawie godzinnym opóźnieniem spowodowanym złym zaplanowaniem przyjazdu przez ekipę przyjezdnych.

Pierwszy set zapowiadał bardzo wyrównany charakter rywalizacji miedzy tymi III ligowymi ekipami. Do stanu 16:16 żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć przewagi. W tym właśnie momencie gorliczanom udało się zagrać 2 razy blokiem, co pozwoliło na zbudowanie przewagi, która zaowocowała zdobyciem kilku punktów pod rząd i wygraniem seta.

Drugi set niestety dla gospodarzy rozpoczął się niefrasobliwego odbioru zagrywki, który doprowadził od szybkiego prowadzenia brzeszczan 1:4. Jedynym powodzeniem gorliczan w tej partii było doprowadzenie do stanu 4:5, potem było już tylko gorzej. Brzeszczanie grając z werwą, zaczęli wygrywać większość z trudnych akcji, co poskutkowało przewagą, która z minuty na minutę rosła. I tak od stanu 4:5 zrobiło się 6:11. Zawodziło przyjęcie zagrywki co skutkowało złym rozegraniem gorliczan. Najlepiej atakujący w drużynie gospodarzy zaczęli być podbijani przez obronę UKS-u. Przez krótki okres czasu udawało się im skutecznie obijać blok rywali co spowodowało zniwelowanie przewagi do 2 pkt (10:12). Potem nastąpił przestój gospodarzy co skrzętnie wykorzystali przyjezdni, atakując skutecznie z każdej strefy. Wynik 11:19 mówił sam za siebie. W tym właśnie momencie atakujący Bartek Szpyrka otrzymał piłkę na przełamanie i wykorzystał szansę. Gorliczanie poderwali się do pościgu i dzięki trudnym zagrywkom Mateusza Róża, odrzucili brzeszczan od siatki. Z bardzo niekorzystnego wyniku gospodarzom udało się odrobić nieznacznie straty, doprowadzając do wyniku 17:20. Jednak to było wszystko na co ich było stać.

Trzeci set okazał się być szczęśliwy dla gości, którzy w końcówce, zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli na przewagi do 25.

O kolejnym czwartym secie można powiedzieć dokładnie to samo co o trzecim, tyle że górą byli gospodarze.

W tie-breaku więcej dojrzałości wykazali młodsi gracze GKPS-u i to on wygrali finałową partię, świętując zwycięstwo 3:2 o godz. 21.45....