A te mogą być przeróżne, w zależności od aktualnie rozgrywanego systemu możemy wybierać spośród kanonów od typowego dla powieści fantasy, poprzez godną Mad Maxa postapokalipsę, cyberpunk znany z filmów takich jak chociażby Łowca Androidów, sięgając po steampunk, operę kosmiczną, dziki zachód i klimaty kraju kwitnącej wiśni.
Spotkanie takie nazywa się sesją. Jeden ze zgromadzonych, Mistrz Gry odpowiedzialny jest za przygotowanie spotkania i nadzorowanie pozostałych graczy. Jego rolę można porównać do roli narratora i sędziego, rozsądza on bowiem wszystkie kwestie sporne wynikłe w czasie sesji oraz przedstawia graczom świat. W grach fabularnych brak zwycięzców i przegranych, a gracze zachęcani są do wspólnego działania. Podczas sesji wspólnie biorą udział w przygodzie i wspólnymi siłami dążą do jej szczęśliwego zakończenia.
Świat gier fabularnych w Gorlicach przez kilka ostatnich lat powoli zamierał. Większość osób zajmujących się tą odmianą rozrywki wyjechała w poszukiwaniu pracy, ewentualnie na studia, lub też znudziła się.
W październiku ubiegłego roku zostało utworzone bractwo „Chimera”, które pod przewodnictwem Michała „Wilka” Dobrowolskiego, Tadeusza „Majstra” Jaklińskiego, oraz Krzysztofa „Iryta” Krausa powoli zaczęło wokół siebie zbierać młodzież znudzoną komputerami, czy też szukającą bardziej kreatywnej metody spędzania czasu niż picie alkoholu.
W myśl tych założeń w lutym odbyły się trzydniowe warsztaty RPG w Centrum Kultury im. B.I. Antonycza, podczas których uczestnicy mogli zapoznać się z kilkoma najbardziej popularnymi podręcznikami rpg, przygodowymi grami planszowymi, jak i wziąć udział w sesji.
Aktualnie grupa zajmuję się tworzeniem zasad do własnego systemu o tytule „Cyberpsychoza”. Świat gry ukazuje wizję przyszłości naszej cywilizacji i została zainspirowana jednym z kultowych już settingów (systemów gry) pt. „Cyberpunk 2020”. Od pewnego czasu odbywają się pierwsze beta testy mechaniki oraz powolne spisywanie wszystkich pomysłów w jedną spójną całość.
Bractwo ma zamiar w przyszłości stworzyć również imprezę dla osób wolących jednak bardziej aktywny sposób spędzania czasu niż siedzenie przy stole. Otóż powoli zbierają ludzi zainteresowanych militariami by utworzyć grupę airsoftową „Pazury” mającą zająć się grą typu larp (live acion role play) osadzoną w klimatach polskiej postapokaliptycznej gry pt. „Neuroshima”.
(Iryt)
Napisz komentarz
Komentarze