Ekstrim z tarczą

W  drugiej kolejce siatkarskiej III ligi kobiet, zawodniczki Ekstrimu Gorlice, sprawiły swoim sympatykom  miłą niespodziankę, wygrywając na wyjeździe z MOS-em Chrzanów w stosunku setów 3:1. Tym samym zainkasowały cenne trzy punkty, co pozwoli spokojnie przygotowywać się do następnego meczu, gdzie rywalem gorliczanek będzie lider rozgrywek Salos Kraków.

Mecz w Chrzanowie rozpoczął się od prowadzenia Ekstrimu 3:0, potem 11:5. Przy stanie 15:7 trener gospodyń poprosił o czas, lecz świetna dyspozycja w tym secie naszych zawodniczek, szczególnie Oliwi Królikowskiej w przyjęciu i Sylwii Pałys w ataku) doprowadziła do wyraźnego zwycięstwa 25:17.

Drugi set wyrównany był do stanu 5:5, kilka dobrych zagrywek i ataków Magdy Dynarowicz i Lidii Stanisz pozwoliły uzyskać przewagę 11:6, potem 16:11 i po 50 minutach gry na tablicy widniał wynik 2:0 dla Ekstrimu.

Set trzeci to przewaga gospodyń najpierw 3:0, a zaraz już 8:3. Trener Piotr Wańczyk wziął czas , by uspokoić sytuację. Po przerwie nasze zawodniczki powoli odrabiały straty, by doprowadzić do remisu  18:18. Kiedy wydawało się , że 7 oczek do zdobycia to tylko pestka, nastąpiło rozprężenie w naszych szeregach co skrzętnie wykorzystały przeciwniczki, przedłużając swoją nadzieję na zwycięstwo. Wynik trzeciego seta - 25:18 dla Chrzanowa.

Ostatni set rozpoczęła Kinga Wójtowicz serią 7 zagrywek, które kończyły się albo asem serwisowym albo odrzuceniem przeciwniczek od siatki co pozwoliło skutecznie kontratakować naszym zawodniczkom. Wypracowanej przewagi Ekstrim nie dał sobie odebrać już do końca seta. Skutecznymi atakami popisywały się na przemian Natalia Kania i Dorota Jasionowicz .

Gratulujemy wyjazdowego zwycięstwa Ekstrimowi.

Zapraszamy na kolejny mecz w wykonaniu Ekstrimu, w którym zmierzą się z mocnym zespołem, Salos-em Kraków. Do zobaczenia 20 października o godz. 17.00. w hali OSiR w Gorlicach.

MOS Chrzanów - Ekstrim Gorlice 1;3 ( 17:25 , 20:25 , 25:18 , 16:25 )

Ekstrim: Pałys (k),  Wójtowicz,  Stanisz,  Kania,  Dynarowicz,  Jasionowicz,  Królikowska (libero) oraz Sarkowicz,  Ochab,  Piechota,  Pabis.

Trener: P. Wańczyk

Mos Chrzanów: Zubik (k),  Pigan,  Wierzgacz,  Zając,  Szczurek,  Kozik,  Kupia,  Kałużna (libero)

Trener: K. Zubik

źródło: ekstrim.gorlice.pl