Przeklęte prawidło

Kto po dwóch wygranych, nie wygrywa w trzecim secie, ten przegrywa w pięciu... To prawda, o czym przekonały się nasze gorlickie siatkarki Ekstrimu. W wyjazdowym meczu ze Skawą w Wadowicach poległy po 5 setowej walce w stosunku setów 2:3. Ekstrim wygrał zdecydowanie dwa pierwsze sety, by w trzecim polec nieznacznie na przewagi. I to był początek tragedii.

Skawa Wadowice - Ekstrim Gorlice 3:2 (20:25, 16:25, 26:24, 25:18, 15:10)

Ekstrim: S.Pałys (kpt), K. Wójtowicz, L. Stanisz, D. Jasionowicz, N. Kania , M. Dynarowicz, O. Królikowska (libero) oraz P. Pabis, K. Ochab, A. Mikruta, A. Sarkowicz, A. Golba (libero)

Trener: Piotr Wańczyk

Do tego meczu gorliczanki podchodziły w roli faworyta w starciu z ostatnią drużyną tabeli. Gdy Ekstrim w pierwszym secie pozwolił zdobyć przeciwniczkom 20 punktów, a w drugim 16, prowadząc od początku do końca setów, mało kto wierzył, że w tym meczu może się stać coś niespodziewanego.

W trzecim secie Ekstrim wygrywał już 23:16 i nagle zatrzymał się.... Skawa złapała drugi oddech i podjęła walkę, doprowadziła do zaciętej końcówki i wygrywała ją na przewagi 24:26. I wtedy zaczął się dramat Ekstrimu. Wyraźnie poddenerwowane gorliczanki zaczęły się gubić i niestety przegrały kolejnego seta.

Zawodniczki Skawy, w składzie których gra obecnie pięć zawodniczek z I ligowego MKS-u Andrychów, poczuły wiatr w żagle. Będąc na fali, wadowiczanki przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając w tie-breaku 10:15.

Skawa Wadowice odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w lidze. A nasz Ekstrim zamiast 3 planowanych punktów, zainkasował tylko 1. Szkoda...

W kolejnym meczu Ekstrim Gorlice zmierzy się z zepołem Dwójki Krynica, 24 listopada o godz. 17.00 w Hali OSiR w Gorlicach, zapraszamy!

źródło: własne/sportowewadowice.pl