Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Droga do II ligi otwarta

Siatkarki Ekstrimu Gorlice, pod wodzą trenera Grzegorza Silczuka, sięgnęły po zwycięstwo w półfinałowym turnieju barażowym o wejście do II ligi, jaki odbywał się przez trzy ostatnie dni w hali OSiR w Gorlicach. Gorliczanki i zespół Bronowianki Kraków awansowały do turnieju finałowego, który wyłoni nowych drugoligowców. Serdecznie gratulujemy historycznego awansu !

Ekstrim Gorlice - Bronowianka Kraków 3:1 (17:25, 25:18, 25:15, 25:17)

Ekstrim
: Sarlej 21, Stanisz 14, Jasionowicz 14, Krasińska 13, Silczuk 1, Kania 2, Taboł 1, Wierzba 2, Dynarowicz. Trener: Grzegorz Silczuk.

Bronowianka:
Śliwa 8, Wiatrowska 12, Janota 13, Rzepka 8, Misiuk 14, Czekaj. Trener: Marek Kępa.

Błędy własne: Ekstrim - Bronowianka 20:24.

MVP spotkania: Patrycja Silczuk (Ekstrim)

Pierwszy set drużyny rozpoczęły bardzo ambitnie i widać było, że obydwu bardzo zależy na zwycięstwie. Presję lepiej wytrzymały krakowianki, które po początkowym niepowodzeniu z biegiem czasu nabrały pewności siebie i zaczęły zdobywać przewagę. Wynikała ona przede wszystkim z odwiecznej bolączki Ekstrimu, jakim było słabe przyjęcie zagrywki. Przy stanie 9:12 dla przyjezdnych, w Ekstrimie nastąpiła zmiana na pozycji libero, na parkiet weszła Oliwia Królikowska. Świetną partię na pozycji środkowej rozegrała Anna Misiuk (Bronowianka) i to głównie dzięki jej grze na siatce zespół z Krakowa rozstrzygnął dość szybko losy tego seta.
Przebieg seta: 2:0, 2:5, 7:5, 9:9, 11:17, 17:21, 17:25.

Początek drugiego seta pokazał, iż Ekstrim postanowił przeciwstawić się rozluźnionej sukcesem w poprzednim secie, drużynie z Krakowa. Dziewczyny motywowały się nawzajem a z ich oczu biły gromy. Gdy w jednej z akcji obronnych Dorota Jasionowicz po klasycznym szczupaku upadła na parkiet, trzasnęła mocno dłonią w parkiet ze złością, że nie udało się jej obronić tej piłki. To właśnie ta zawodniczka wyprowadziła zespół na prowadzenie, którego gorliczanki nie oddały już do końca seta. Ożyły wszystkie formacje Ekstrimu, w ataku na siatce rządziła wspomniana Jasionowicz oraz skrzydłowe Lidia Stanisz i Katarzyna Sarlej. W obronie dwoiła się i troiła Oliwia Królikowska i Katarzyna Krasińska, co razem dało możliwość Patrycji Silczuk na szybkie rozegranie. Ekstrim stanowił kolektyw i pod jego naporem legła w gruzach pogoń Bronowianki. Warto zaznaczyć, że gorliczanki w tej partii popełniły tylko 2 błędy własne i był to ich najlepszy set w tym sezonie.
Przebieg seta: 3:0, 7:2, 16:7, 17:15, 21:17, 25:18.

Trzeci set utwierdził w przekonaniu, iż dobra gra gospodyń to nie była ich tylko chwila uniesienia. Początek seta był bardzo wyrównany a drużyny wymieniały się punktami. Od stanu 7:9, rozpoczął się marsz gorliczanek po zwycięstwo. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Katarzyna Sarlej, która w tym secie była nie do zatrzymania, zdobywając dla swojej drużyny 9 punktów. Reszta zespołu też dawała solidne wsparcie liderce Ekstrimu, wszystkie te elementy spowodowały, iż drużyna grała jak z nut, wprawiając w zwątpienie drużynę przeciwną.
Przebieg seta: 6:3, 7:9, 14:9, 18:10, 25:15.

Czwarty set rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gospodyń, które niesione dopingiem zdobywały punkt po punkcie (6:0, 10:3). Siatkarki Ekstrimu nie pozwoliły sobie ani przez moment na chwilę słabości. Trener Silczuk stosując zmiany taktyczne szachował zawodniczkami w bloku (Magda Dynarowicz, Karolina Ochab, Katarzyna Wierzba) oraz na zagrywce (Klaudia Taboł). Zawodniczkom wychodziło dosłownie wszystko ale nie z powodu słabości drużyny przeciwnej (przypomnijmy lidera ligi) ale z własnego podejścia do gry. Zawodniczki Bronowianki próbowały odmienić losy tego seta ale były bezradne wobec znakomicie zmotywowanego zespołu Ekstrimu. Zwycięstwo dla Gorlic !
Przebieg seta: 6:0, 10:3, 14:10, 20:12, 25:17.

AZS UŚ Katowice - SST Lubcza Racławówka 3:0 (25:18, 25:12, 25:20)

AZS: Kuliś 16, Gołąbek 13, Więzik 6, Spratek 9, Kowolik 9, Tojka 2, Colik, Szotek, Giemza, Skiba, Łozińska. Trener: Janusz Hajduk.

Lubcza: Nerc 7, Marek 7, Ćwięka 6, Niedziałek 1, Warzocha 9, Sikora, Śląska, Piech, Ogrodnik, Wagner, Pałka. Trener Alicja Nerc.

MVP meczu: Barbara Tojka (AZS UŚ Katowice)

Podsumowanie turnieju:

lp drużyna mecze punkty sety zdobyte sety stracone punkty zdobyte punkty stracone