Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHONER, okna, drzwi, bramy, rolety, plisy, moskitiery, żaluzje, roletki dzień-noc - Gorlice, ul. Biecka 72A
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 9 do 23 września 2024]

Wyobraźnia bez granic

Podziel się
Oceń

Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance zawitały kolorowe i tajemnicze stwory, motyle, ważki, kwiaty, egzotyczne ptaki i rośliny. Stało się to za sprawą studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Już po raz drugi artysta Tomasz Tajak wraz ze studentkami z Uniwersytetu Pedagogicznego Darią Pietraszewicz, Urszulą Stachurską i Anną Wojtan przygotowali dla podopiecznych ośrodka niezwykły plener plastyczny.

 

Motywem przewodnim pleneru, na który zaproszono także członków Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dominikowic był „Sen o ogrodzie”. Młodzi twórcy mieli za zadanie wykonać formy przestrzenne inspirowane elementami flory i fauny. Rzeźby zostały wykonane z miękkich materiałów takich jak: poduszki, filc, gąbka, wstążki, tkaniny ozdobne, bibuła, wata, folia, brokat, pióra i sztuczne kwiaty. Ważnym elementem warsztatów było poznanie przez osoby niepełnosprawne nowych technik plastycznych takich jak: kolaż i instalacja oraz rozwinięcie ich kreatywności i wyobraźni. Okazało się, iż pomysłowość młodych artystów nie zna granic. Dzieci z dumą prezentowały efekty swojej pracy. Ze względu na niesprzyjającą aurę motyle i rajskie ptaki ozdobiły  tymczasowo wnętrze Ośrodka, jednak w najbliższym czasie zostaną one umieszczone na zewnątrz i zaprezentowane rodzicom, którzy przybędą na spotkanie z okazji Dnia Rodziny. - Z pewnością jeszcze Was odwiedzimy.  Mamy pomysł na następne warsztaty, a tutaj w Kobylance czujemy się  fantastycznie – mówił Tomasz Tajak, organizator warsztatów. - Cieszymy się że nasi wychowankowie mają szansę uczestniczyć w kulturze i sztuce przekazywanej im przez profesjonalistów. Jest to szansa na ich rozwój, ale i otwarcie się na szersze, nowe środowisko - podkreśliła Maria Głowacka-Grądalska, wychowawca w SOS-W w Kobylance.

Opracowała Maria Głowacka-Grądalska, SOS-W w Kobylance

fot: SOS-W w Kobylance{jcomments on}

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaAkademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Jaśle - studiuj administrację blisko siebie - studia licencjackie i magisterskie, podyplomowe, on-line - zapisz się teraz i skorzystaj z aktualnych promocji
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września - 6 października 2024
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama Sądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września - 6 października 2024