Wypoczęty GKS poległ

Niestety drużyna Glinika odpadła z rozgrywek Pucharu Polski przegrywając z zespołem KS Tymbark 0-2, mimo że stoczyła wyrównany pojedynek z trzecią siłą czwartej ligi. Drużyna gości mająca w nogach niedawny mecz półfinałowy z Porońcem Poronin, od początku spotkania przystąpiła do ataku chcąc uzyskać jak najszybciej korzystny wynik.

Przyjęta taktyka przez przyjezdnych przyniosła efekt już w  6 minucie, po prawej stronie boiska tuż przy linii bocznej faulowany jest Kuczaba, do piłki podchodzi  Czaja posyłając ją w pole karne. Do ni to strzału ni to  środkowania wyskoczyło kilku zawodników,  piłka minęła wszystkich i ku zaskoczeniu wpadła do siatki Brzeziańskiego.

W 17 min. Stępkowicz decyduje się na strzał z dystansu jednak uderzenie  broni Zawada, do dobitki dochodzi Tomasz Augustyn lecz i jego strzał zdążył wybronić bramkarz gości.

W 27 min. najlepszą okazję do zdobycia bramki nie wykorzystał Czechowicz który wyszedł na pozycję sam na sam trafiając w bramkarza po czym piłka trafiła znów do napastnika Glinika który uderzając  „ pierwszej piłki „ do pustej bramki przestrzelił.

Sytuacja ta zemściła się w 36 min. kiedy to wpadającego w pole karne Naściszewskiego fauluje Kurek, a rzut karny na bramkę pewnie zamienia Kurczaba.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od mocnego uderzenia drużyny gości. W 48 minucie rozpędzony Piwowarczyk wpada w polu karnym na Sławomira Kijka i arbiter odgwizduje kolejną jedenastkę . Do piłki podchodzi ponownie Kamil Kurczab  tym razem jednak zawodzi trafiając w poprzeczkę.

Nie wykorzystany rzut karny podziałał mobilizująco na piłkarzy Glinika, którzy z każdą minutą zaczęli groźniej atakować, goście zaś zaczęli przeszli na grę z kontry. Sytuacja ta sprawiła ze pod obydwoma bramkami coś się działo, a kolejna bramka wisiała w powietrzu m.in. w 59 min Piwowarczyk minimalnie przestrzelił obok lewego słupka, w odpowiedzi po drugiej stronie w  63 min. będąc w idealnej sytuacji nie trafia Mateusz Jabłczyk.

W 75 min kolejną swoją szansę ma zespół Tymbarku tym razem dwójkową akcję Piowowarczyk – Czaja zatrzymuje bramkarz gorliczan broniąc zbyt lekki strzał tego drugiego.

W 79 min. tym razem drużynie gości dopisuje szczęście, kiedy to po mocnym strzale Konrada Greli z 20 metrów piłka ląduje na słupku bramki strzeżonej przez Zawadę.

Tuż pod koniec spotkania w 85 min. gospodarze stworzyli sobie jeszcze jedną dogodną do zdobycia bramki sytuację, dokładne podanie Kurowskiego w pole karne wprost na głowę Czechowicza, który z 7 metrów przenosi piłkę nad poprzeczką.

Do końca spotkania nie padała już żadna bramka i to zespół Tymbarku mógł odebrać okazały puchar, wręczony przez przedstawicieli OZPN Nowy Sącz.

źródło: glinikgorlice.futbolowo.pl

fot: glinikgorlice.futbolowo.pl