Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAUTO-GAZ Nikodem Groń - montaż i serwis samochodowych instalacji LPG - benzyna, diesel
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 9 do 23 września 2024]

Likwidacji Biura Obsługi Klienta PGNiG w Gorlicach?

Podziel się
Oceń

O planach likwidacji Biura Obsługi Klienta PGNiG w Gorlicach powiadomione zostało Starostwo Powiatu Gorlickiego oraz samorządy powiatu. Sprzeciwiając się tej decyzji sześć samorządów Ziemi Gorlickiej wystosowało pismo skierowane do Prezesa Zarządu Spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Swoje stanowisko argumentowali między innymi powstałymi w wyniku likwidacji znacznymi utrudnieniami związanymi z załatwianiem bieżących spraw mieszkańców oraz kosztami ponoszonymi przez klientów w związku z koniecznością dojazdu do punktu znajdującego się w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Jaśle.

 

     [...]Wszelkie zmiany organizacyjne przeprowadzone w Biurach Obsługi Klienta dotykają bezpośrednio mieszkańców. BOK jest jedynym dostępnym rozwiązaniem, dzięki któremu możliwe jest kompleksowe załatwienie spraw związanych z warunkami przyłączenia, sprzedażą, reklamacjami faktur itp.[...] - czytamy w piśmie podpisanym przez starostę Mirosława Wędrychowicza, burmistrz Biecza Urszulę Niemiec oraz wójtów gmin Sękowa, Moszczenica, Ropa i Uście Gorlickie. Zdaniem samorządów likwidacja Biura Obsługi Klienta jest niezrozumiała tym bardziej, iż punkt swym zasięgiem obejmuje aż 10 gmin zamieszkałych przez 110 tysięcy mieszkańców. Jak podkreślają w apelu wystosowanym do Prezesa PGNiG Jerzego Kurella planowana likwidacja BOK-u w Gorlicach i przekazanie obsługi do Jasła spowoduje poważne utrudnienia w załatwieniu bieżących spraw zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów spółki. Stwierdzają także, iż mając na uwadze ilość niezbędnych wizyt związanych z przyłączeniem do sieci gazowej oraz różnicę czasu niezbędną do ewentualnego korespondencyjnego załatwienia spraw działania te spowodują duże utrudnienia dla mieszkańców Powiatu Gorlickiego. Celem dotarcia do Biura Obsługi Kienta w Jaśle wielu z nich będzie musiała pokonywać odległość ponad 60 kilometrów, co dla osób starszych i nie posiadających własnego transportu może stanowić duży problem.

Jednym z argumentów przedstawionych w piśmie jest także fakt, iż działalność przedsiębiorstw energetycznych, w tym także PGNiG S.A. ma bezpośrednie oddziaływanie zarówno na gospodarkę państwa, jak również bezpieczeństwo indywidualnych gospodarstw. Ma to odzwierciedlenie formalne w zorganizowaniu działalności spółek dystrybucyjnych w formie „monopolu państwowego”, którego koszty utrzymania ponoszą klienci. W zamian powinni oni otrzymać zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i możliwość sprawnej obsługi.

Zdaniem samorządowców oszczędności wynikające z likwidacji Biura Obsługi Klienta w Gorlicach wydaja się niewielkie i zapewne nie mają znaczenia dla rentowności firmy. Samorządy Powiatu Gorlickiego wykazały także brak argumentów ekonomicznych wskazujących na konieczność zamknięcia punktu oraz wyraziły nadzieję na ponowną analizę sprawy przez Prezesa PGNiG i anulowanie decyzji. 

źródło: starostwo powiatowe{jcomments on}

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaAkademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Jaśle - studiuj administrację blisko siebie - studia licencjackie i magisterskie, podyplomowe, on-line - zapisz się teraz i skorzystaj z aktualnych promocji
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września - 6 października 2024
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
ReklamaAUTO-GAZ NIKODEM GROŃ - montaż samochodowych instalacji LPG - benzyna, diesel