Zimny front

Nie długo cieszyli się piłkarze Glinika Gorlice z prowadzenia w IV lidze. Po bardzo dobrym spotkaniu w Gorlicach, gdzie zaaplikowali Jadowniczance 4 gole, nie tracąc żadnego, rozegrali mecz wyjazdowy z LKS-em Nowa Jastrząbka. Niestety na boisku rywala okazali się słabsi i przegrali 1:2. Jedynego gola dla Gorlic zdobył Dawid Kurek. Gole dla LKS-u zdobyli Konrad Jaworski, Patryk Szatko. Dwa zwycięstwa na koncie dają prowadzenie w lidze zespołowi Wolanii Wola Rzędzińska. Kolejny mecz w Gorlicach już w tą sobotę 17.08.2013, Glinik zmierzy się z drużyną Lubania Maniowy. Początek meczu o godz. 17:00.

Po pierwszym meczu nasi piłkarze wyostrzyli apetyty kibiców a tu przykra niespodzianka, zaraz w drugim spotkaniu. Wierzymy, że był tylko wypadek przy pracy. Czekamy na lepszą grę i zwycięstwo przed własną publicznością w sobotę.

IV liga małopolska – wschód
LKS Nowa Jastrząbka – Glinik Gorlice 2-1 (2-0)
1-0 Jaworski 25’, 2-0 Szatko 35’ (k), 2-1 Kurek 80’ (w)

Sędziował: Jakub Kupczak (Nowy Sącz)
Żółte kartki:  Migacz 2
Czerwone kartki: Migacz 70’ (dwie żółte)
Widzów: ok. 100

LKS Nowa Jastrząbka: b/d

Glinik: Brzeziański – Kijek

(46’ Laskoś
80’ Rzemiński), Olszewski, Migacz
, Rząca, Drąg – Chorobik, Kurek
, Król – Augustyn
(68’ Pabis), Grela
(65’ Czechowicz)

Gospodarze strzelili obydwie bramki w pierwszej połowie meczu, pierwsza padła po błędzie bramkarza Kamila Brzeziańskiego, Który sprezentował piłkę napastnikowi LKS-u Jaworskiemu. Ten bez problemu skierował ją do siatki. Druga była wynikiem rzutu karnego, jaki został podyktowany po faulu Sławomira Kijka.

Gorliczanie od 70 minuty grali w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Sebastian Migacz. Mimo to zaczęli przeważać na boisku, co udokumentowali golem Bartłomieja Kurka z rzutu wolnego. Na więcej zabrakło czasu i skuteczności.