Finały wyłoniły mistrzów TKKF-u

Gorlice gościły najbardziej prestiżową imprezę w siatkówce plażowej jaka przypadła nam w tym roku. Odbyły się bowiem finały X Mistrzostw Małopolskiego TKKF w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Turniej finałowy poprzedziły eliminacje, które były rozgrywane w lipcu i sierpniu w dziesięciu strefach Małopolski: Kraków, Gorlice, Dobczyce, Mszana Dolna, Tarnów, Ciężkowice, Nowy Targ, Nowy Sącz, Rabka i Wolbrom.

W gorlickich finałach wzięło udział w sumie 36 najlepszych par siatkarek i siatkarzy plażowych naszego regionu.

Organizatorem Mistrzostw był Zarząd Wojewódzki Małopolskiego TKKF, Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Gorlice, OSiR Gorlice i TKKF „SPARTAKUS”.

Finały rozegrane były na 4 boiskach równocześnie systemem brazylijskim.

Najlepszymi zawodnikami dzisiejszych finałów okazali się krakowianie, wśród pań Magdalena Rapacz i Agnieszka Radkowiak-Kiedacz, wśród panów Piotr Słonina i Kamil Ślusarczyk.

Kolejne stopnie podium wśród kobiet obsadziły Aleksandra Cul i Kinga Kozyra z Krakowa oraz Mariola Adamczyk i Izabela Łabuz, czwarte miejsce zajęły Marzena Suchodolska i Karolina Kulig z Nowego Sącza. Startowały również pary z Gorlic, Karolina Mika i Oliwia Królikowska zostały sklasyfikowane w grupie 7-8, a Julita Dziki i Klaudia Taboł w grupie 9-12.

Wśród panów drugie miejsce zajęli Tomasz Dudek i Sebastian Popek z Krakowa, na trzecim miejscu uplasowali się Mateusz Łabuz i Maciej Sarapata z Rabki, czwartą lokatę zajęli Andrzej Ciępka i Adrian Szatan z Ciężkowic. Gorliczanie Przemysław Nikiel i Tomasz Cebula zajęli miejsce w grupie 9-12.

W turnieju finałowym udział wzięło 12 par damskich i 24 męskie.

Jak na finały przystało organizatorzy zadbali o profesjonalną oprawę turnieju. Wszyscy zawodnicy otrzymali sympatyczne koszulki "Małopolska na start", które zostały ufundowane przez województwo małopolskie.

W końcu sprzyjała też pogoda, która stworzyła idealne warunki do uprawiania tej pięknej i widowiskowej dyscypliny sportu. Kibiców niestety nie stwierdzono.