Rehabilitacja koszykarzy

Koszykarze MKS-u Gorlice zrehabilitowali się swojej publiczności za ostatnie rozczarowanie związane z wysoką porażką z Politechniką Krakowską. W dzisiejszym meczu odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w lidze, pokonując na własnym parkiecie, drużynę Skawy Wadowice 89:77. Na widowni hali OSiR-u dopingowała ich garstka najwierniejszych kibiców ale jakość dopingu zrekompensowała ich liczebność.

MKS Gorlice - MKS Skawa 89 : 77 (16:23, 24:15, 19:19, 30:20)

Początek meczu należał do drużyny przyjezdnej. Gospodarze w drugiej kwarcie postarali się o dogonienie rywali i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 40:38.

Trzecia kwarta okazała się być najbardziej wyrównaną i nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć (19:19)

MKS na czwartą kwartę wyszedł bardziej zmotywowany i to przyniosło efekt. Dzięki ofiarnej grze w obronie i skuteczności w ataku Wojtka Rykały i Przemka Cygana, gorliczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść za co zebrali zasłużone brawa od swoich najwierniejszych kibiców.

Trzeba zaznaczyć, że do dzisiejszego zwycięstwa przyczynili się też młodzi zawodnicy MKS-u, którzy w trudnych momentach dawali wsparcie swoim doświadczonym kolegom. Brawo!

Juniorki GTK Gorlice:

13.10.2013: UMKS Gracz Starachowice - GTK Gorlice 77 : 36 (7:6, 15:14, 27:9, 28:7)

26.10.2013: Future Stars Kielce - GTK Gorlice 34 : 41 (6:11, 4:6, 13:15, 11:9)