Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 31 marca do 13 kwietnia 2025]
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Staszkówka Jelna punktuje na zapleczu ekstraklasy. Przed drużyną ważne mecze

Podziel się
Oceń

Piłkarki UKS-u Trójka Weronica Staszkówka Jelna kontynuują udział w rozgrywkach 1. ligi piłki nożnej kobiet na szczeblu ogólnopolskim. Szósta kolejka skojarzyła je z drużyną Polonii ze Środy Wielkopolskiej.
drużyna piłki nożnej kobiet stoi w dwuszeregu na boisku
Piłkarki UKS-u Staszkówka Jelna w ostatniej kolejce z końcu zapunktowały.

Autor: UKS Trójka Staszkówka Jelna

 

Początek rundy jesiennej tegorocznych rozgrywek nie jest dobry w wykonaniu drużyny. Skład zespołu stanowią bardzo młode zawodniczki, które dopiero ogrywają się w seniorskich rozgrywkach.

 

UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna – Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (0:1)

Bramki: Tomasiak 83' - Nogalska 34'


Piłkarki UKS-u Trójki Staszkówki Jelnej po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu zremisowały z drużyną Polonii Środa Wielkopolska 1:1. Przeciwniczki podchodziły do tego spotkania w roli faworytek i z tego wywiązały się zwłaszcza w pierwszej połowie. Gospodynie grały słabo i dały sobie strzelić bramkę, w 34 minucie do siatki trafiła Klaudia Nogalska.

Po zmianie stron dało się zauważyć ożywienie z szeregach drużyny prowadzonej przez Wojciecha Mroza. Gospodynie niesione dopingiem publiczności przeprowadziły akcję, która dała im gola i 1 punkt w tej rywalizacji, a na listę strzelczyń wpisała się Paulina Tomasiak, dla której ten gol był już szóstym w tegorocznych rozgrywkach.
 

Mecz z Polonią miał dwa oblicza – relacjonuje Wojciech Mróz, trener zespołu. 

W pierwszej części meczu byliśmy zagubieni, niedokładni i mało waleczni. Momentami wręcz dziewczyny wydawały się ospałe. Kosztowało nas to utratę bramki. Na szczęście po przerwie wyszedł zupełnie inny zespół. Bardzo zmotywowany i waleczny.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Raz po raz byliśmy bardzo groźni i stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji podbramkowych. Ostatecznie remisujemy ale pozostaje niedosyt bo jeszcze zmarnowaliśmy rzut karny.


Zdobyty punkt, jak na razie nie pozwolił drużynie Staszkówki Jelnej opuścić miejsca, które oznacza spadek z 1. ligi. Bezpośredni rywal z Bydgoszczy też punktował, remisując na trudnym terenie w Radomiu, i nadal wyprzedza piłkarki powiatu nowosądeckiego i gorlickiego lepszym bilansem bramek. 

Obie drużyny, a więc Staszkówka Jelna i KPP Bydgoszcz, mają po 4 punkty i w perspektywie bezpośrednie starcie, które miejmy nadzieję, będzie zwycięskie dla Trójeczki. Za tydzień kolejny ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie, Staszkówka Jelna wybierze się do województwa dolnośląskiego, by rozegrać mecz z tamtejszą Bielawianką, najsłabszą drużyną tego sezonu.

Nie wyobrażamy sobie innego scenariusza, jak uzyskanie 6 punktów na przeciwnikach z bezpośredniego otoczenia w tabeli.

Do zakończenia rozgrywek wprawdzie jeszcze daleka droga, więc liczymy na walkę o ligowe punkty i pozostanie wśród drużyn zaplecza ekstraklasy.

 

Tabela 1. ligi małopolskiej piłki nożnej
NazwaDrużynaPkt.Z.R.P.BramkiZ.R.P.BramkiZ.R.P.BramkiM.Pkt.Z.R.P.Bramki
1.UJ Kraków61860029-030019-030010-0     
2.Lech/UAM Poznań61341116-421111-32005-1     
3.Ślęza Wrocław6113219-63007-20212-4     
4.Medyk Konin6103128-101123-82005-213100
5.Sportowa Czwórka Radom61031210-112109-41021-723101
6.Polonia Środa Wielkopolska61031213-71016-12117-610001
7.Legionistki Warszawa6930323-1210214-72019-5     
8.LZS Stare Oborzyska6930314-122015-21029-10     
9.Czarni II Sosnowiec662049-131035-81014-5     
10.KKP Bydgoszcz641147-110022-61125-5     
11.Trójka Staszkówka/Jelna641148-131116-60032-7     
12.Bielawianka Bielawa600061-480020-130041-35     

 

Źródło tabeli: 90 minut
 

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZapraszamy dzieci od 3. m.ż raz z rodzicami na naukę pływania do Szkoły Pływania Nemo - Sportowa Przygoda Wiktoria Fryczek
ReklamaPitaya Catering - dieta modułowa, dieta wegetariańska, dieta domowa
ReklamaZapraszamy na odpoczynek do Willa Promienna w Rabce-Zdroju
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaKup bilet na występ Marcina Dańca w Bieckim Centrum Kultury 13 kwietnia 2025 o godz. 19
POPULARNE
zdjęcie przedstawia mężczyzna który wita się z ludźmi Karol Nawrocki w Moszczenicy. Uczestnicy spotkania wznosili okrzyki „Tu jest Polska” [FOTO] W sobotnie przedpołudnie Moszczenica gościła Karola Nawrockiego – kandydata na urząd Prezydenta RP. Przed Dworkiem Młodzieży im. abpa Leona Wałęgi zgromadziło się wielu mieszkańców gminy, w tym liczne grono seniorów, młodzieży oraz członków lokalnego komitetu poparcia.Data dodania artykułu: 29.03.2025 12:01Liczba komentarzy artykułu: 20Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 19zdjęcie przedstawia mężczyznę pod krawatem w tle cmentarz widziany z drona Andrzej Duda przyjedzie do Gorlic na pogrzeb śp. Barbary Skrzypek Nieoczekiwane odejście Barbary Skrzypek wstrząsnęło nie tylko środowiskiem politycznym, ale i opinią publiczną. Przez ponad trzy dekady była zaufaną współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, a jej śmierć wywołała wiele emocji, również wśród najwyższych przedstawicieli państwa. Prezydent Andrzej Duda, który osobiście zaangażował się w wyjaśnienie sprawy, najprawdopodobniej osobiście pojawi się na pogrzebie.Data dodania artykułu: 18.03.2025 16:05Liczba komentarzy artykułu: 25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia zniszczony pojazd wiszący na drzewach Wypadek na DW993 na granicy Gorlic i Dominikowic [AKTUALIZACJA] Dziś (23 marca) kilka minut po godz. 13 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 993, na granicy Gorlic i Dominikowic. Samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł w drzewa. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.Data dodania artykułu: 23.03.2025 13:55Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama