Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Emocje, które dał nam GKPS

Pierwszy weekend za siatkarzami GKPS-u Gorlice. Kadeci i juniorzy rozegrali swoje pierwsze mecze przed własną publicznością. Ci młodsi pokonali tarnowian bez większych problemów. Ich bardziej doświadczeni koledzy zmierzyli się o odwiecznym derbowym rywalem, LKS-em Bobowa. Mimo, że przegrali to pokazali świetną, ambitną i zorganizowaną siatkówkę. Już w czwartek, wieczorem startują rozgrywki seniorskie. W pierwszym meczu gorliccy siatkarze zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Ryglice.

27.10.2013: GKPS Gorlice – LKS Bobowa 2:3 (25:21,20:25,22:25,25:21,16:18)

Bardzo zacięty i emocjonujący pojedynek rozegrali juniorzy GKPS-u z faworyzowanym zespołem LKS-u Bobowa. Po ponad dwóch godzinach walki ulegli swoim przeciwnikom 2:3, dostarczając obecnym w hali OSiR w niedzielny wieczór, kibicom ogromnych, sportowych emocji.

Po pierwszym wygranym secie nasi siatkarze zaczęli ustępować faworyzowanym bobowianom.

Przegrywając dwa kolejne sety wydawało się, że nie uda się już im podnieść. Na całe szczęście zmotywowani przez trenera Kozłowskiego, wyszli na parkiet i walczyli jak przysłowiowe lwy. Zatrzymali bobowian blokiem, skutecznie kontrowali i wywalczyli tie-breaka.

Prowadzili w nim już 11:9, 14:13 i niestety nie wykorzystali swojej szansy, przegrywając na przewagi 16:18.

Świetna gra, zwroty akcji, prawdziwe siatkarskie emocje. Szkoda, że tak mało widzów było tego świadkiem.

Zobacz tabelę

26.10.2013: GKPS Gorlice – Sokół Tarnów 3:1 (23:25,25:21,25:17,25:10)

W pierwszym meczu Mistrzostw Małopolski w gorlickiej hali OSiR, kadeci GKPS-u Gorlice pokonali w setach 3:1, drużynę Sokoła Tarnów.
Jedynie w pierwszym secie goście nawiązali wyrównaną walkę z gorlicką drużyną, wygrywając 25:23.

W pierwszym secie od początku obserwowaliśmy nierówną grę obu zespołów, które na zmianę zdobywały po kilka punktów (3:2, 3:6, 6:6, 6:9, 10:12, 14:12, 18:20). Po uzyskaniu dwupunktowej przewagi w końcówce pierwszej partii, drużynie gości udało się ją „dowieźć” do końca, dzięki czemu zwyciężyli 23:25.

W secie drugim od jego początku nasz zespół uporządkował grę, co pozwoliło mu budować coraz większą przewagę (5:3, 10:6, 20:15), by ostatecznie wygrać go w stosunku 25:21.

Dwa kolejne sety to coraz większa przewaga naszej drużyny, która dominowała na boisku gorlickiej hali OSiR odnosząc zdecydowane zwycięstwo w trzeciej partii w stosunku 25:17 oraz deklasując swoich rywali w secie czwartym do 10.

Duża przewaga naszej drużyny pozwoliła trenerowi skorzystać z wszystkich zawodników zespołu, z których każdy miał swój udział w odniesieniu tego zwycięstwa. Jednakże warto tutaj wymienić oprócz podstawowych zawodników, którzy od lat występują w naszej drużynie (Adrian Turek, Andrzej Wacławczyk, Hubert Dobek, Bartosz Reczek) również „nowych” w gorlickiej drużynie: środkowego Bartka Dudka, rozgrywającego Szymka Motykę i przyjmującego Sebastiana Dudę, którzy znakomicie wprowadzili się do zespołu. Wspomnieć również trzeba niedawnych młodzików, Tomka Gawrona i Kacpra Gubałę występujących w tym meczu na pozycji libero, przyjmującego Patryka Pyzika oraz środkowego Jakuba Romana, którzy zanotowali udany debiut w Kadetach.

GKPS:  TUREK Adrian(C), WACŁAWCZYK Andrzej, RECZEK Bartosz, MOTYKA Szymon, DUDA Sebastian, DUDEK Bartłomiej, GAWRON Tomek(L); GUBAŁA Kacper(LII), PYZIK Patryk,  DOBEK Hubert, ROMAN Jakub
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: Ł. Przybyłowicz, K. Drąg, H. Dembska

źródło: własne / gkps.pl