Młodzieży wiedzie się lepiej

Gorlicki GKPS ma za sobą kolejny ligowy tydzień. Drużyny kadetów i juniorów zmierzyły się ze swoimi odpowiednikami z Tarnowa - Iskierkami i Sokołem. O ile kadeci poradzili sobie z rywalami bardzo łatwo tak juniorzy potrzebowali aż pięciu setów, by pokonać tarnowian. Z kolei nasi czwartoligowi siatkarze rozegrali kolejny, drugi z rzędu mecz na wyjeździe, w którym ulegli Wolanii z Woli Dębińskiej 0:3.

Juniorzy:

17.11.2013:
GKPS Gorlice - Sokół Tarnów 3:2  (25:18,22:25,25:20,23:25,15:13)

GKPS: Margański, Wacławczyk, Piecuch, Turek, Bąk, Dudek; Reczek, Duda. Trener: Krzysztof Kozłowski

Sędziowali: H. Dembska, M. Olszanecki, J. Szarowicz

Kolejny, pięciosetowy pojedynek rozegrali nasi Juniorzy. Tym razem na szczęście wytrzymali ogromne napięcie w końcówce tie breaka i pokonali swoich przeciwników, drużynę tarnowskiego Sokoła. Po dwóch godzinach walki zwyciężyli 3:2.

Pierwszy set tego spotkania rozpoczął się fatalnie dla naszej drużyny, bowiem jeszcze dobrze nie weszliśmy w mecz a już przegrywaliśmy 3:9. Na szczęście nasi zawodnicy uporządkowali grę i po efektownych atakach ze środka Łukasza Piecucha mozolnie odrabialiśmy straty, doprowadzając po chwili do remisu 13:13. Asowa zagrywka Andrzeja Wacławczyka pozwoliła nam objąć prowadzenie 16:13. Przy stanie 20:16 podwójna zmiana w naszej drużynie (za dobrze grających Piotrka Margańskiego i Adriana Turka na boisko weszli odpowiednio Sebastian Duda na podwyższenie bloku i Bartosz Reczek na rozegranie) a przy stanie 21:18 na zagrywce zameldował się Bartek Dudek, który świetnym flotem rozmontował przyjęcie gości, ułatwiając swoim kolegom ustawienie dokładnego bloku, co zaowocowało zwycięstwem w tej partii 25:18.

Drugi set był wyrównany do stanu 14:14. Niestety, później goście osiągnęli nieznaczną przewagę (16:19), którą z kolei udało się naszym zawodnikom zniwelować, gdy przy zagrywce Krystiana Bąka wyszliśmy ponownie na prowadzenie 20:19. To jednak goście w końcówce seta wykazali się większym opanowaniem od naszych zawodników zdobywając w dwóch ustawieniach 6 punktów przy dwóch wywalczonych przez nasz zespół. Dało im to zwycięstwo w tej partii 25:22, dzięki czemu doprowadzili do remisu w setach 1:1.

W kolejnym secie od początku przeważała nasza drużyna prowadząc kolejno 4:3, 9:6, 17:12, 19:13. W tym momencie chwilowy przestój w naszym zespole spowodował, że przeciwnik zbliżył się na dwa punkty (19:17). Na szczęście w kolejnym ustawieniu powiększyliśmy przewagę do 5 punktów i grając spokojnie „punkt za punkt” wygraliśmy tego seta 25:20.

W secie czwartym do stanu 16:9 dla naszej drużyny gra wyglądała więcej niż dobrze. Niestety, jak w poprzednim, nastąpił ponownie niewytłumaczalny przestój, który spowodował, że przeciwnik wyrównał na 17:17. Tym razem nie udało się odzyskać prowadzenia i goście po wygranej 25:23 doprowadzili do tie breaka. W nim od początku aż do stanu 10:10 trwała wyrównana walka. Przy zagrywce Andrzeja Wacławczyka odskoczyliśmy na dwa punkty (12:10) a ostatni, decydujący o zwycięstwie 15:13 punkt, wywalczył sprytnym zagraniem po bloku Krystian Bąk.

Mecz ten nie stał na tak wysokim poziomie, jak poprzednio rozgrywany w gorlickiej hali z LKS Bobowa, ale niewątpliwe przyniósł równie wielkie emocje.

Kadeci:

14.11.2013:
GKPS Gorlice – Iskierka Tarnów 3:0 (23:13,25:11,25:10)

W rozegranym awansem z 16.11 meczu Mistrzostw Małopolski , nasi Kadeci pokonali w gorlickiej hali OSiR w stosunku 3:0 drużynę MKS Tarnovia MUKS Iskierka Tarnów. Jedynie w pierwszym secie Goście próbowali nawiązać wyrównaną walkę z naszą drużyną, gdy od stanu 7:1 dla GKPS doprowadzili do 10:9.

W tym momencie, po ataku ze środka a następnie przy kierunkowej zagrywce Bartka Dudka zdobyliśmy kolejne 8 punktów, wychodząc na prowadzenie 18:9, by w trzech kolejnych ustawieniach wywalczyć pozostałe do zwycięstwa w tej partii oczka.

Set drugi i trzeci przebiegał przy tak dużej przewadze naszej drużyny, że mogli się w nim zaprezentować wszyscy zawodnicy zespołu, a trener miał możliwość przetestowania nowych ustawień. Ponieważ z powodu kontuzji w dalszym ciągu nie może występować pierwszy rozgrywający Szymon Motyka, rolę tą po raz pierwszy pełnił Bartosz Reczek i trzeba przyznać, że wywiązał się z niej co najmniej poprawnie. Możliwość debiutu otrzymał natomiast kolejny zawodnik ubiegłorocznego zespołu Młodzików, Michał Stężalski.

Ponieważ przeciwnik nie postawił zbyt dużych wymagań, trudno oceniać postawę zawodników naszego zespołu. Warte jedynie podkreślenia jest to, że potrafili się oni zmobilizować i skoncentrować do poprawnego wykonywania wszystkich siatkarskich elementów i w tym jednostronnym meczu nie popełnili wielu błędów własnych.

GKPS: Reczek, Wacławczyk, Dobek, Turek(C), Duda, Dudek, Gubała(L); Gawron, Pyzik, Roman, Czyżykiewicz, Stężalski (L) Trener: Krzysztof Kozłowski

Sędziowali: P. Augustyn, K. Drąg, H. Dembska

IV liga

17.11.2013:
Wolania Wola Dębińska – GKPS Gorlice 3:0 (25:20,25:23,25:21)

Niestety, nie udało się jeszcze naszej drużynie odnieść zwycięstwa w rozgrywkach IV ligi. W kolejnym wyjazdowym meczu przegraliśmy w Woli Dębińskiej z drużyną Wolanii w stosunku 0:3, w setach do 20, 23 i 21.

W pierwszym secie gospodarze szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę (4:1, 7:2, 11:4), by następnie grając bardzo dobrze w obronie spokojnie dowieźć ją do zakończenia seta (25:20).

Set drugi to na początku odwrotność pierwszej partii. To my zaczęliśmy od prowadzenia (4:1, 7:3, 11:8). Niestety, nie potrafiliśmy tej przewagi utrzymać i po chwili to gospodarze wyszli na prowadzenie 16:15. W tym secie zanotowaliśmy jeszcze remis 21:21, ale w końcówce kilka nieskończonych ataków naszego zespołu (jeszcze raz warto wspomnieć o znakomitej grze obronnej zawodników Wolanii) zadecydowało o przegraniu drugiej partii 25:23.

W secie trzecim wyrównana gra trwała do stanu 10:10. W dwóch kolejnych ustawieniach gospodarze wywalczyli sześć punktów, przy dwóch zdobytych przez naszą drużynę, wychodząc na prowadzenie 16:12. Następnie grając spokojnie „punkt za punkt” bezpiecznie doprowadzili do zwycięstwa w tej partii 25:21 i 3:0 w meczu.

Tak więc nasza drużyna musi poczekać do odniesienia pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach IV ligi do najbliższego czwartku, w którym w gorlickiej hali OSiR spotka się w przełożonym meczu z drużyną GSKS Laskowa.

GKPS: Magrański(C), Bąk, Piecuch, Turek, Jarkiewicz, Pięta, Nikiel(L) ; Dudek, Duda, Reczek

Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

pozostałe wyniki:

6.11.2013 - kadeci : Sokół Tuchów – GKPS Gorlice 0:3 (16:25,12:25,16:25)
7.11.2013 - juniorzy: Iskierka Tarnów – GKPS Gorlice 3:2 (29:27,20:25,22:25,25:20,15:12)

źródło: własne / gkps.pl