Pod koszem bez zmian

Koszykarze MKS-u Gorlice podejmowali dziś w hali OSiR-u drużynę Unii MUKS 1811 z Tarnowa. Byli bardzo gościnni, ponieważ ulegli jej 57:68. Nie inaczej było też w południe, gdy swój mecz rozgrywały juniorki GTK Gorlice. Tym razem musiały uznać wyższość swoich rówieśniczek ze Skawiny. To była smutna niedziela dla gorlickiej koszykówki.

III liga:

MKS Gorlice - KS ZKS Unia MUKS 1811 Tarnów 57:68

Słaba gra w końcówce meczu zadecydowała o porażce gorlickich koszykarzy. Gdy tarnowianie zaczęli zdobywać kilku punktową przewagę gospodarze nie potrafili skutecznie skontrować. Nie szczęśliwa była też taktyka odrabiania strat. Zamiast szukać szansy w przygotowanych akcjach rzutowych z 3-punktowego dystansu, starali się wjeżdżać "na siłę" pod sam kosz. Większość akcji była nieskuteczna a szybkie kontry tarnowian były powstrzymywane brzydkimi faulami, które przyjezdnym dawały rzuty wolne, zamieniane przez nich na punkty.

juniorki:
GTK Gorlice - CKiS Skawina 54:76 (10:25, 13:21, 10:15, 21:15)

Mecz rozpoczęła skuteczna seria 3-punktowych rzutów skawinianek, po której już w drugiej minucie prowadziły 1:9. Gospodynie nie umiały poradzić sobie ze skuteczną obroną przeciwniczek, które bardzo szybko odzyskiwały piłkę i wyprowadzały kontry. Przewaga zespołu przyjezdnego była bardzo przekonywująca. Gdy po trzeciej kwarcie tablica wyników pokazywała wynik 33:61 zespół ze Skawiny rozluźnił nieco szyki, dzięki czemu naszym koszykarkom udało się odrobić kilka punktów z tej wielkiej przewagi.