Pewna wygrana w IV lidze

Pewne zwycięstwo odniósł młody zespół GKPS+u, pokonując w stosunku 3:1 Sokoła Tuchów, trzecią drużynę tabeli IV ligi. Mecz, poza drugim setem, był jednostronnym widowiskiem, w którym GKPS zaprezentował efektowną i skuteczną grę. Po raz pierwszy w tym sezonie na boisku gorlickiej hali OSiR gorliccy siatkarze zaprezentowali się w pełnym składzie, z powracającymi po kontuzjach i chorobach zawodnikami.

Najlepiej z nich zaprezentował się grający na pozycji „libero” Hubert Reczek, którego występ (pierwszy od zeszłego sezonu) można ocenić na co najmniej dobry. Widać było jeszcze w jego grze brak „czucia piłki”, ale rekompensował to zaangażowaniem oraz dobrą grą w obronie.

Set pierwszy tego spotkania, to całkowita dominacja naszej drużyny, która „zmiotła” z boiska swoich przeciwników. Fantastyczny występ w tym secie zanotował Łukasz Piecuch, który oprócz dynamicznych ataków ze środka (duża w tym zasługa rozgrywającego Piotrka Margańskiego oraz przyjmujących Bartka Jarkiewicza i Przemka Nikla), wręcz „rozstrzelał” zagrywką przy stanie 17:7 przeciwników, doprowadzając do stanu 23:8.

Niestety, w drugim secie nie udało się naszej drużynie utrzymać koncentracji (co jest trudne  po tak wysokim zwycięstwie w poprzednim). Bardzo doświadczony zespół Gości natychmiast to wykorzystał. Od początku osiągnął kilku-punktową przewagę, doprowadzając do stanu 23:15.  W tym momencie Przemysław Nikiel (jak na kapitana drużyny przystało), poderwał swoją drużynę do walki i dynamiczną zagrywką zaczął odrabiać straty, doprowadzając do stanu 23:20 dla Sokoła. Niestety, pomimo tego nie udało się naszej drużynie doprowadzić do zniwelowania przewagi swoich przeciwników, którzy ostatecznie zwyciężyli 25:20 wyrównując stan meczu na 1:1.

Set trzeci i czwarty przebiegały pod całkowitą kontrolą naszej drużyny, która pomimo zdarzających się od czasu do czasu niewymuszonych błędów, pewnie doprowadziła do wygranych w stosunku 25:19 oraz 25:22, oraz 3:1 w całym meczu.

To zwycięstwo pozwoliło naszej drużynie, pomimo braku zmiany miejsca w tabeli, zbliżyć się punktowo do czołówki IV ligi.

GKPS: MARGAŃSKI Piotr, JARKIEWICZ Bartłomiej, PIECUCH Łukasz,TUREK Adrian, NIKIEL Przemysław(C), DUDEK Bartłomiej, RECZEK Hubert(L); RECZEK Bartosz, WACŁAWCZYK Andrzej, BĄK Krystian, PIĘTA Kacper, DUDA Sebastian

Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: P. Augustyn, T. Bochenek, H. Wojdyła