Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAUTO-GAZ Nikodem Groń - montaż i serwis samochodowych instalacji LPG - benzyna, diesel
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Pro Publico Bono po raz szósty

Podziel się
Oceń

 Do 31 stycznia 2014 roku można zgłaszać kandydatury osób do nagrody Pro Publico Bono. Jest to nagroda ustanowiona w 2009 roku przez Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Marka Bugno. W tym roku będzie przyznawana po raz szósty. Dotychczasowi laureaci statuetki to: ks. Jerzy Gondek, Jan Spólnik, Stanisław Kozieł, ks. Arkadiusz Barańczuk i Stanisław Nosal. Nagroda „PRO PUBLICO BONO” jest wyrazem uznania i wdzięczności dla osób, które mają wybitne zasługi na niwie działalności społecznej i charytatywnej na rzecz mieszkańców powiatu gorlickiego. Ma na celu krzewić ideę pracy dla dobra drugiego człowieka i dla dobra publicznego. Honoruje i propaguje ludzi czyniących dobro i służących bezinteresownie potrzebującym.


Nagroda obejmuje następujące dziedziny: służba bliźniemu,  w tym szczególnie ochrona zdrowia i działalność charytatywna, edukacja narodowa, kultura i dziedzictwo narodowe oraz rozwój regionalny, czyli działalność na rzecz wspólnoty lokalnej i ochrony środowiska przyrodniczego.     
Przyznawana jest na wniosek: Rady Powiatu, Starosty, organów administracji samorządowej  oraz związków, stowarzyszeń i fundacji posiadających siedzibę na terenie powiatu gorlickiego.

Nagrodę w formie statuetki, zaprojektowaną przez Zdzisława Tohla, oraz dwóch wyróżnień przyznaje Kapituła Nagrody „PRO PUBLICO BONO” w składzie: Marek Bugno – przewodniczący oraz członkowie: Mirosław Wędrychowicz, Karol Górski, Karol Tenerowicz, Bogusław Lenard, Zofia Kamińska i Tomasz Płatek.

Szczegóły dotyczące zasad przyznawania nagrody oraz trybu zgłaszania kandydatur i wniosek zawiera Regulamin 
Wyjątkowo w tym roku przewodniczący Kapituły wydłuża okres składania wniosków do dnia 31 stycznia 2014 roku.   Zgłoszenia wraz z pisemnym uzasadnieniem należy kierować na adres: Starostwo Powiatowe, 38-300 Gorlice, ul. Biecka 3, Biuro Rady Powiatu z dopiskiem: „Pro Publico Bono”.  
Zapraszamy do zgłaszania kandydatur osób zasługujących na takie wyróżnienie.

Laureatami poprzednich edycji byli:

- w 2009 roku statuetkę otrzymał dyrektor Okręgu CARITAS w Gorlicach, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej ksiądz Jerzy Gondek. Wyróżnienia otrzymali: Prezes Zarządu Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach - Janina Augustyn i prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej Mieczysław Kormanek.-
- w 2010 r oku statuetkę otrzymał Jan Spólnik twórca Szkolnego Muzeum ,,Gryf” w Szymbarku liczącego obecnie blisko 1000 eksponatów, pasjonat historii, folkloru i niestrudzony propagator piękna Szymbarku . Wyróżnienia otrzymały: nauczycielka – społecznik Barbara Wiatr i poetka, opiekunka zespołów folklorystycznych Barbara Brach.
- w 2011 roku statuetkę otrzymał nauczyciel i działacz społeczny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Stanisław Kozieł. Wyróżnienia otrzymali: Stowarzyszenie na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży "Sprawne Smoki" oraz działacz PCK, organizator młodzieżowych klubów HDK i akcji charytatywnych Marek Podraza.
- w 2012 roku statuetkę otrzymał dyrektor Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia w Gładyszowie ksiądz proboszcz Arkadiusz Barańczuk, a wyróżnienia: przewodnicząca Miejsko-Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Rozalia Sakowska i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Sitnicy Halina Wszołek
- w 2013 roku statuetka trafiła do Stanisława Nosala za zaangażowanie w działalność profilaktyczną w zakresie zapobiegania i leczenia chorób cywilizacyjnych, za ustawiczną naukę życia z chorobą, za krzewienie prospołecznych postaw, za niesienie pomocy potrzebującym i chorym. Wyróżnienia otrzymali: Zbigniew Majcher za kultywowanie i popularyzowanie wojennego dziedzictwa Ziemi Gorlickiej, za wielką troskę o pamięć przeszłości, za wieloletnie przypominanie nam, że „Śmierć żołnierza święta jest i łamie nakazy nienawiści...” oraz Alfreda Stankowska za  kultywowanie wartościowych tradycji Kół Gospodyń Wiejskich i przenoszenie ich na współczesny grunt lokalnych społeczności, za działalność charytatywną oraz wybitny wkład w rozwój wsi Głęboka.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaFamilia BM - kostki i płyty brukowe, płyty tarasowe, murki i ogrodzenia - autoryzowany punkt sprzedaży - Strzeszyn 486, Ogród wystawowy BRUK-BET DESIGN - Biecz, ul. Przedmieście Dolne 174,
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września - 6 października 2024
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12