Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Z satysfakcją ale bez wyników

Pisząc o wiadomościach z parkietów koszykarskich chciałoby się przekazywać, przynajmniej częściej niż rzadziej, takie z gatunku dobrych. Niestety gorliccy przedstawiciele tej dyscypliny sportu, mimo iż dają z siebie wszystko, dostarczają nam ich przysłowiowo, jak na lekarstwo.  Początek nowego roku nie przyniósł rewolucji w gorlickiej koszykówce a wręcz umacniającą się tendencję do zajmowania przez nasze drużyny solidarnie przedostatnich miejsc.

seniorzy : KU AZS Politechnika Krakowska- MKS Gorlice 94:75 (26:13, 22:19, 23:17, 23:26)

punkty dla MKS zdobywali: Rykała 22, Foltyn J. 24, Cygan 15, Damasiewicz 7, Głowacz 0, Kamyk 7

Początek w wykonaniu gorliczan był bardzo obiecujący, ponieważ po kilku minutach podopieczni Przemysława Cygana prowadzili 3:10. Jednak z biegiem minut krakowianie przejęli inicjatywę, szybko dogonili rywali a w końcówce zdominowali walkę pod obydwoma koszami, wychodząc na wysokie prowadzenie 26:13.

Druga kwarta to ostra walka o każdą piłkę z obydwu stron, mimo iż akademicy przeważali to nasi koszykarze nie tracili dystansu i w tych 10 minutach gry byli gorsi od przeciwników tylko o jedną "trójkę".

Po przerwie bardziej doświadczeni gospodarze dołożyli do przewagi kolejne 6 oczek i stało się jasnym, że naszym koszykarzom będzie niezwykle trudno ich doścignąć.

Na ostatnią kwartę gorliczanie wychodzili tracąc do przeciwników 22 punkty (71:49). Nie poddawali się do samego końca i prowadząc wyrównaną walkę zdołali nieznacznie zmniejszyć rozmiary porażki.

Znów bardzo dobry występ zanotował Jakub Foltyn, który zdobył 24 punkty i był najlepszym strzelcem gorlickiego MKS-u.

W kolejnym spotkaniu gorliczanie na wyjeździe zmierzą się z wadowicką Skawą, z którą wygrali u siebie 89:77. Liczymy na powtórzenie dobrego wyniku z własnego parkietu i wydostanie się z przedostatniego miejsca w tabeli. W Gorlicach MKS zaprezentuje się dopiero 2 lutego podejmując krakowską Zistechnikę.

tabela rozgrywek III ligi - link

juniorki: GTK Gorlice - Future Stars Kielce 48 : 38 (11:5, 11:10, 10:18, 16:5)

W pierwszym meczu tego roku juniorki GTK Gorlice pokonały na własnym parkiecie najsłabszą drużynę rozgrywek Future Stars z Kielc. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo, bo po dwóch przegranych kwartach, zespół ze stolicy woj. świętokrzyskiego odrodził się i dogonił gorliczanki. Na całe szczęście podopieczne Krzysztofa Hajduka zmobilizowały się i zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mimo tego zwycięstwa gorliczanki plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli, wyraźnie ustępując pozostałym bardziej doświadczonym zespołom z Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa i Skawiny.