Bez chleba i soli

Po 62 minutach meczu, Ekstrim Gorlice pokonał siatkarki Parku Rozwoju z Wieliczki w stosunku setów 3:0. Mecz, w żargonie piłkarskim, można określić mianem "do jednej bramki". Przewaga lidera rozgrywek była bardzo wyraźna i ani przez moment nie zagrożona. Siatkarki, występujące w ekipie Grzegorza Silczuka, utrzymują dobrą formę, grając solidną i poukładaną siatkówkę.

Ekstrim Gorlice - Park Rozwoju Wieliczka 3:0 (25:9, 25:15, 25:22)

Ekstrim: Warchoł 10, Grzelak 3, Mokrzycka 9, Stojek (kpt) 20, Leszek 2, Pytel 12, Bąkowska (libero) oraz Jasionowicz 2, Padoł, Pabis, Silczuk, Królikowska. Trener: Grzegorz Silczuk.

Wieliczka: Świeży 8, Bandura 4, Stanecka 3, Antos 7, Świerczyńska 3, Borowska 4, Palonek (libero) oraz Tkaczyk 1, Jurek, Stasiak. Trener: Jerzy Janeczek.

Sędziowali: Wojciech Targosz, Robert Chojecki, Wojciech Gorzkowicz, Tomasz Chmura (liniowi), sekretarz Paulina Augustyn.

MVP meczu: Magdalena Pytel (Ekstrim)

Pierwszy set: 17 minut, drugi: 21 minut, trzeci 23 minuty, Ekstrim - Wieliczka 3:0 w sumie po 62 minutach ... Tak mogłaby wyglądać relacja z tego meczu.

Kibice oglądali bardzo jednostronne widowisko, w którym Ekstrimianki nie pozwoliły drużynie przeciwnej na rozwinięcie skrzydeł. Przewaga w każdym elemencie gry była miażdżąca, wystarczy spojrzeć na statystyki.

Podopieczne Grzegorza Silczuka grały bardzo spokojnie i pewnie. Z dużą łatwością zdobywały punkty, nawet w trzecim secie, który z racji wyniku, mógłby wydawać się na najbardziej wyrównany. Nic z tych rzeczy. Wystarczyła bardziej agresywna zagrywka i przeciwniczki popełniały błędy w przyjęciu i było po akcji. Najwięcej szkody w tym elemencie gry narobiła Wieliczankom, rodowita Wieliczanka Joasia Mokrzycka, która serwowała piłki z rotacją a one lądowały po przekątnej w polu przeciwniczek.  W samym trzecim secie Asia zaserwowała swoim "krajankom" 3 asy, w całym meczu dokładając jeszcze 3 kolejne zagrywki punktowe.

Podsumowując bardzo niegościnne były dziś Ekstrimianki, odprawiając z kwitkiem drużynę z Wieliczki w najkrótszym jak do tej pory meczu, trwającym ledwie godzinę z dwoma minutami.

Nagrodę MVP spotkania otrzymała Magdalena Pytel za zaangażowanie w kluczowych momentach spotkania oraz kilka świetnych akcji zwłaszcza w trzecim secie. Magda bardzo spontanicznie wyrażała radość z udanych zagrań i zarażała tą pozytywną energią koleżanki.

Przed Ekstremalnymi dwa mecze, w których wystąpią w roli zdecydowanego faworyta. Miejmy nadzieję, że nie rozluźnią je one na tyle, by zgubić motywację i waleczność.

Po 14 kolejkach sytuacja w grupie pozostaje bez zmian. Ekstrim Gorlice nadaj zajmuje 1 miejsce. Ostatnia seria spotkań nie przyniosła żadnych niespodzianek, czołowe drużyny zapisują na swoje konta zgodnie po 3 punkty co powoduje, iż utrzymują się te same różnice punktowe między nimi.

Decydujące mecze rozpoczną się od następnej kolejki, gdy zmierzą się ze sobą Pogoń z Tomasovią, a za dwa tygodnie Tomasovia z Bronowianką. W przedostatniej kolejce, 15 lutego,  bój o pierwsze miejsce rozpocznie Ekstrim, grając na wyjeździe z Pogonią Proszowice a w ostatniej kolejce, 22 lutego, u siebie z Bronowianką Kraków.