Z gór wysokich na zieloną polanę

Przedostatnia kolejka IV ligi piłki nożnej i przedostatnia informacja o poczynaniach naszych piłkarzy. Drużyna Glinika Gorlice wybrała się do stolicy polskich Tatr. Z konfrontacji z piłkarzami tej drużyny wyszła zwycięsko, wygrywając 1:2 na boisku rywala, zapewniając sobie na pewno, nie niższe niż 10. miejsce w tabeli rozgrywek. W ostatniej kolejce Glinik Gorlice zmierzy się u siebie z drużyna lidera, nowym trzecioligowcem, Wolanią z Woli Rzędzińskiej.

KS Zakopane - Glinik Gorlice 1:2

bramki: 0:1 K. Grela 1, 1:1 Kłosowski 10, 1:2 Augustyn 16

KSZ: Dziedzic – Floryn, Murzyn, Król, Bachleda – Ustupski ŻK, Leniewicz ŻK, Drabik, Kłosowski (65 Stępień) – G. Grela (46 Gubała), Wesołowski.
Glinik: Ślarski ŻK – Drąg, Migacz, Rzemiński, Jabłczyk – Banaszek, K. Grela, Chorobik (69 Gomulak), Laskoś – Fabryła, Augustyn. Sędziował: Łukasz Łasak z Wadowic. Widzów: 150

Zasłużone zwycięstwo gości, którzy przede wszystkim wykazali się w ciągu 90 minut, dużo większą determinacją niż gospodarze. Już w 1 minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu ze środka boiska, K. Grela wygrał pojedynek sam na sam z Dziedzicem. W 10 min Zakopane wyrównało. Kłosowski dostał piłkę w polu karny, podbiegł z nią parę metrów i mimo asysty dwóch obrońców Glinika, oddał strzał po którym zasłonięty Ślarski, przepuścił piłkę do bramki. Glinik odzyskał prowadzenie w 16 min. Po centrze z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, Murzyn odbił piłkę głową wprost pod nogi Augustyna, który uderzył z woleja na tyle mocno, że Dziedzic był bez szans.

Po przerwie gole nie padły, choć sytuacji ku temu nie brakowało. W 48 min po akcji najlepszego na boisku Chorbika, K. Grela ostemplował spojenie bramki KSZ. Parę minut później po drugiej stronie to samo uczynił uderzając z rzutu wolnego Król.

- Chcieliśmy się zwycięstwem pożegnać z naszą publicznością. Nie udało się. Nie zasłużyliśmy jednak na zwycięstwo. To co zaprezentowaliśmy, było zdecydowanie za mało na dobrze zorganizowaną drużynę z Gorlic - ocenił trener KSZ, Jerzy Grabara.