Witaminy z grupy B i witamina C
Te witaminy, przede wszystkim B6 oraz B12, a także kwas foliowy i niacyna, są stale wykorzystywane przez mózg podczas pracy.
Lecytyna
Występuje naturalnie w soi, kiełkach pszenicznych i żółtkach jajek kurzych. Spełnia także istotną rolę w budowie mózgu i wspiera pamięć.
Natka pietruszki
Jako bogate źródło potasu wspomaga przekazywanie impulsów pomiędzy komórkami nerwowymi. Także jest bogata w witaminę C.
Melisa
Uspokaja, łagodzi objawy stresu, ale również pomaga w przypadku nadmiernego zmęczenia i poprawia czynności mózgu. Najlepiej pić ją w postaci naparu parzonego 10-15 minut pod przykryciem.
Orzechy
Są bogate w witaminy z grupy B, Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT) omega-3, omega-6, omega-9, dlatego warto mieć je pod ręką podczas nauki.
Imbir
Zawarte w nim związki wspomagają ukrwienie mózgu i poprawiają krążenie krwi, co skutkuje w lepszej pamięci i koncentracji. Można spożywać go w formie naparu albo dodawać do potraw.
Woda
Podczas nauki warto pamiętać o tym, aby pić dużo wody, ponieważ jej brak może prowadzić go zaburzeń pamięci krótkotrwałej, a koncentracja staje się słabsza. Najlepiej pić około 2 litrów płynów dziennie.
Aktywność fizyczna
Ruch na świeżym powietrzu dotlenia i poprawia krążenie krwi, dlatego też szare komórki są lepiej odżywione.
Zatem jeżeli myślisz o tym, jak poprawić pamięć i koncentrację, weź pod uwagę powyższe sposoby. Możesz zakupić w tym celu również odpowiednie tabletki na koncentrację i pamięć, które zawierają duże ilości składników aktywnych – pamiętaj o tym, aby zacząć je zażywać na kilka tygodni wcześniej, gdy przygotowujesz się do ważnych egzaminów!
Napisz komentarz
Komentarze