Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Biegacz z Ukrainy najszybszym w maratonie Beskidu Niskiego

Za nami kolejny Weekend Naftowy. W sobotę, w Wysowej Zdroju rozegrane zostały zawody rolkarskie i nartorolkarskie - Roll and Ski 2016, a w niedzielę zawody biegowe, w tym II edycja Maratonu Beskidu Niskiego na trasie z Gorlic przez Sękową i Magurę Małastowską do Wysowej Zdroju. Głównym organizatorem Weekendu jest Stowarzyszenie Maraton Gorlice, a jednym ze współorganizatorów Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Dystans maratoński na rolkach najszybciej pokonał Bartosz Chojnacki z Warszawy, a wśród pań Aleksandra Goos z Konstancina – Jeziornej. W sobotnim wyścigu maratońskim ścigało się 82 rolkarzy. Natomiast na nartorolkach wśród 13 zawodników najszybszy na dystansie 42 km 125 m był Natan Ciborowski z Pisza. W Pucharze Polski na dystansie maratońskim ścigało się 70 zawodników. Zwyciężył Bartosz Chojnacki z Warszawy, a wśród pań Aleksandra Goos z Konstancina – Jeziornej.

Dystans maratoński w tym roku najszybciej pokonał Sergii Ukraintes z Ukrainy reprezentujący SK Kovel – LKB Rudnik. Na metę przybiegł z czasem 2 godz. 48 min, 52 sek. Drugi był ubiegłoroczny zwycięzca tego maratonu Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna, a trzeci Robert Faron z Zalesia. Na tym dystansie rywalizowało 94 biegaczy. Najlepszy z naszego powiatu był Paweł Karp, który na metę przybiegł na 19 miejscu.

Wśród kobiet na tym dystansie zwyciężyła Ewa Majer z Doczyc, a najlepsza biegaczka z naszego powiatu zdobyła czwarte miejsce. Była nią Monika Pasiut z Szymbarku.

Na dystansie 10 km rywalizowało 63 zawodników. Wśród panów zwyciężył Robert Gleń z Jedlicza, a wśród pań Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego. Natomiast w biegu na 5 km wśród panów triumfowali Adam Skalski z Wysowej Zdroju, a wśród pań Marta Plajzner z Krościenka Wyżnego. Na tym dystansie rywalizowało 51 osób.

Na pięć kilometrów pomaszerowali też miłośnicy nordic walking. Tę konkurencję wygrali Krzysztof Skiba z Polkowic oraz Anna Zaczyńska z Lublina. Na starcie stanęło 39 zawodników.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: maratonbeskidniski.pl