Oprogramowanie działające w chmurze nie wymaga instalacji na komputerze, ale korzysta się z niego przez internet, w przeglądarce stron internetowych. To powoduje, że można uzyskać do niego dostęp w każdym miejscu i o każdej porze, na wszystkich komputerach, które mają dostęp do internetu. Co więcej, tego rodzaju oprogramowanie dla weterynarzy może działać również na urządzeniach mobilnych – tabletach i smartfonach, co powoduje, że można korzystać z niego non stop. Dane przechowywanie na zewnętrznych serwerach są wtedy bezpieczne od ryzyka utraty.
Oczywiście, wymóg posiadania internetu do korzystania z programu jest minusem, niemniej jednak dzisiaj, w dobie mobilnego internetu, ryzyko, że gabinet weterynaryjny pozostanie bez dostępu do programu, jest naprawdę minimalne. Warto jednak pamiętać o tym, gdy planuje się korzystanie z tego rodzaju oprogramowania.
Gdy chodzi o zakres funkcjonalności, działający w chmurze program dla weterynarii jest w stanie zapewnić zasadniczo dostęp do wszystkich tych samych funkcji, które posiadają programy stacjonarne, co powoduje, że mogą objąć one wszystkie potrzeby pracowników gabinetu.
Dodatkowo, wiele programów zapewnia znacznie szerszą gamę modułów, z których można korzystać. Obejmują one między innymi prowadzenie dokumentacji wizyt i kart pacjentów, przypominanie klientom o wizytach i szczepieniach, zarządzanie kalendarzami pracowników, dostęp do bazy leków i preparatów weterynaryjnych, prowadzenie magazynu, automatyczne generowanie dokumentów wymaganych przepisami prawa, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.
Rozliczenia za korzystanie z oprogramowania w chmurze także są dogodne – odbywają się w systemie abonamentowym, dlatego też nie ma potrzeby ponoszenia wysokich kosztów jednorazowego zakupu programu. Co więcej, wiele programów, na przykład Veterinaro, pozwalają na darmowe testowanie, dlatego przed podjęciem decyzji można sprawdzić, co dany program potrafi.
Napisz komentarz
Komentarze