Czy maślan sodu rzeczywiście chroni nasze jelita?
Maślan sodu, czyli sól kwasu butanowego, to substancja wspierająca prawidłową pracę układu pokarmowego. Za produkcję tego związku odpowiadają bakterie składające się na mikrobiom jelitowy. Kwas masłowy wpływa na zachowanie ciągłości błony śluzowej jelita, przyspiesza jej regenerację i poprawia ukrwienie.
To dzięki niemu nasze drogi pokarmowe są prawidłowo odżywione i dostatecznie chronione. Zbyt niski poziom maślanu sodu jest powiązany z występowaniem różnych schorzeń, takich jak zespół jelita drażliwego, czy choroba Leśniowskiego-Crohna.
Terapia solą kwasu masłowego zmniejsza dolegliwości bólowe u pacjentów i przyspiesza procesy regeneracyjne.
Suplementy z maślanem sodu spowalniają metabolizm – prawda czy mit?
Czy suplementacja maślanu sodu rzeczywiście jest bezpieczna dla organizmu? Niektórzy ludzie uważają, że ta substancja przyczynia się do zwiększenia masy ciała, jednak do tej pory nie przeprowadzono żadnych badań naukowych, które mogłyby potwierdzić lub obalić taką tezę.
Wiadomo, że maślan sodu wpływa korzystnie na zmniejszenie uczucia wzdęcia i pełności brzucha, dzięki czemu osoby stosujące suplementację w końcu mogą poczuć ulgę.
Preparaty zawierające sól kwasu masłowego nie spowodują gwałtownego przyrostu masy, dlatego nie powinniśmy się obawiać o naszą sylwetkę.
Kiedy warto sięgnąć po preparaty z maślanem sodu?
Chociaż produkty z maślanem sodu są rekomendowane w leczeniu chorób zapalnych jelit, to specjalistyczne preparaty przynoszą ulgę także w innych dolegliwościach obejmujących układ pokarmowy. Warto pomyśleć o suplementacji, jeśli:
- zmagamy się z refluksem żołądkowo-przełykowym,
- zdiagnozowano u nas chorobę tarczycy,
- stosujemy dietę ubogą w błonnik.
Refluks żołądkowo-przełykowy to dolegliwość, która dotyka znaczną część populacji. Nieprzyjemne objawy zaostrzają się pod wpływem stresu. Maślan sodu może okazać się pomocny w łagodzeniu przykrych problemów. Oleista substancja reguluje problemy jelitowe będące następstwem chorób tarczycy.
Kiedy ten organ pracuje nieprawidłowo, możemy zmagać się z biegunkami lub zaparciami. Na szczęście odpowiednia suplementacja może znacznie poprawić jakość życia chorego. Warto sięgnąć po preparaty z maślanem sodu również wtedy, gdy w codziennej diecie brakuje błonnika – dzięki zaufanym suplementom nasze jelita będą bezpieczne: https://mybionic.pl/profilaktyka/uklad-pokarmowy/maslan-sodu.
Jak stosować maślan sodu, by suplementacja przyniosła oczekiwane efekty?
Chociaż na rynku znajdziemy wiele preparatów z maślanem sodu, to najlepiej wybierać suplementy w postaci otoczkowanej. Specjalne kapsułki doprowadzą zawartość wprost do jelita, co poprawi przyswajalność substancji.
Produkty z maślanem sodu należy przyjmować zgodnie z zaleceniami widniejącymi na ulotce lub tak, jak ustalił lekarz.
Warto pamiętać, że maślan sodu jest produktem bezpiecznym, który nawet w wysokich dawkach nie wywołuje skutków ubocznych.
Artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze