Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHONER, okna, drzwi, bramy, rolety, plisy, moskitiery, żaluzje, roletki dzień-noc - Gorlice, ul. Biecka 72A
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Orion Engineered Carbons Sp. z o.o. - Jasło, ul. 3 Maja 83 - oferta pracy
Reklama Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich znajdziesz w: Krakowie (ul. Wielicka 72B), Chrzanowie (ul. Grunwaldzka 5), Nowym Sączu (Rynek 13), Nowym Targu (al. Tysiąclecia 44) i Tarnowie (al. Solidarności 5-9).

Polska szkoła za granicą - czy warto posłać tam dziecko?

Podziel się
Oceń

Coraz więcej rodziców zastanawia się nad wysłaniem swojego dziecka do polskiej szkoły za granicą. Czy warto podjąć taką decyzję? Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu tematowi, omawiając działanie polskich szkół za granicą, poziom nauczania, lokalizacje szkół oraz wskazując na argumenty za i przeciw wysłaniu dziecka do takiej placówki.
dzieci w ławkach
Jakie są zalety i wady posłania dziecka do szkoły za granicą?

Autor: materiały partnera

 

Polska szkoła za granicą - jak działa?

Polskie szkoły za granicą działają na podobnych zasadach jak szkoły w Polsce. Nauczanie odbywa się w języku polskim, a program nauczania jest zgodny z polskim systemem edukacji. Nauczyciele są z reguły polskimi pedagogami, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do nauczania w danym przedmiocie. Szkoły te często organizują dodatkowe zajęcia kulturowe, sportowe czy artystyczne, które mają na celu integrowanie społeczności polskiej za granicą. Więcej informacji o polskich szkołach za granicą oraz listę takich placówek w poszzczególnych krajach znajdziesz na stronie: https://www.polonia.org/szkoly. Zachęcamy do zajrzenia!


Poziom nauczania w polskiej szkole

Poziom nauczania w polskich szkołach za granicą jest z reguły wysoki. Nauczyciele starają się dostosować program nauczania do potrzeb uczniów i zapewnić im odpowiednie wsparcie w nauce. Dzięki temu uczniowie mają możliwość zdobycia solidnej wiedzy oraz umiejętności, które przydadzą im się w przyszłości. Ponadto, uczęszczając do polskiej szkoły za granicą, dzieci mają okazję utrzymać kontakt z językiem polskim oraz polską kulturą.


W jakich krajach jest najwięcej polskich szkół?

Najwięcej polskich szkół za granicą znajduje się w krajach, gdzie mieszka duża społeczność polska. Do najpopularniejszych lokalizacji należą

1) Wielka Brytania,

2) Niemcy,

3) USA,

4) Kanada,

5) Francja,

a także kraje skandynawskie. W tych miejscach rodzice mają możliwość wyboru spośród różnych placówek edukacyjnych, co pozwala im znaleźć szkołę, która najlepiej odpowiada potrzebom ich dziecka.


Czy warto posłać dziecko do polskiej szkoły?

Decyzja o wysłaniu dziecka do polskiej szkoły za granicą zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb rodziny. Warto zastanowić się nad zaletami takiego rozwiązania, takimi jak utrzymanie kontaktu z językiem ojczystym, zdobycie solidnej edukacji oraz integracja z polską społecznością za granicą. Jednak należy również wziąć pod uwagę wady, takie jak brak znajomości języka obcego czy trudności z adaptacją w nowym środowisku.

Podsumowując, polska szkoła za granicą może być atrakcyjną opcją dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku solidne wykształcenie oraz utrzymanie więzi z polską kulturą. Warto jednak dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw, aby podjąć najlepszą decyzję dla swojego dziecka.

Artykuł sponsorowany

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
AKTUALNOŚCI
ReklamaSkorzystaj z oferty Iwo Computers na stronie internetowej i w sklepie stacjonarnym
Reklama
POPULARNE
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: 2°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 29 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Woj1Treść komentarza: Tylko nie na górze cmentarnej. Masakra: góra do wykarczowania, korki na Korczaka jeszcze większe, ścieżki rowerowe pod spychacz. W rynku zróbcie, w budynku szkoły, parkingi nad rzeką, może rynek trochę ożyje. Gorliczanie powinni wypowiedzieć się zanim powstanie betonowy kloc z ekranami (teraz taka moda) dla dziatwy kolonijnej na 15 minut oglądania za 25 mln zł. Wójcino ratuj Gorlice! Wybuduj takie muzeum w Sękowej szybciej niż w Gorlicach. Tam jest dość miejsca.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 14:33Źródło komentarza: Europejskie Muzeum I Wojny Światowej w Gorlicach. Inspirujące spotkanie ekspertów [FOTO]Autor komentarza: JTreść komentarza: Wszyscy zadają sobie pytanie czy warsztat był ubezpieczony- a czy zadali sobie Państwo pytanie jak wyglada dosłownie walka o każdą złotówkę od ubezpieczyciela ? Rok temu moim sąsiada spalił się dom,do tej pory nie dostali pieniążków,walka toczy się już w sądzie pomimo tego,że rzeczoznawca okresie sumę odszkodowania to ubezpieczyciel csly czas się odwołuje. Sąsiedzi byli zmuszeni wziąść kredyt a w banku,żeby naprawić to co najpotrzebniejsze. Spłacanych odsetek już nikt im nie odda ,a takich sytuacji jest bardzo wieleData dodania komentarza: 21.11.2024, 11:11Źródło komentarza: Grzegorz z Ropicy Górnej potrzebuje wsparcia. Potrzebna pomoc na odbudowęAutor komentarza: AgnesTreść komentarza: Z calym sercem jestem z Panem,bardzo szkoda jak cos na co sie pracuje wiele lat nagle znika,ale z drogiej str trzeba bylo zadbac o ubezpiecenie zakladu. Zycze szczescia oby sie udaloData dodania komentarza: 21.11.2024, 05:13Źródło komentarza: Grzegorz z Ropicy Górnej potrzebuje wsparcia. Potrzebna pomoc na odbudowęAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Jest to tragedia ale czy było płacone ubezpieczenie?? Czy jak większość nie płaci bo szkoda płacić kilka stówek na rokData dodania komentarza: 20.11.2024, 20:42Źródło komentarza: Grzegorz z Ropicy Górnej potrzebuje wsparcia. Potrzebna pomoc na odbudowę
Reklama Agencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI”