Funkcjonariusz z Biecza na podium. XIX Mistrzostwa Polski Policji w Biegu Maratońskim – Maraton Dębno 2024

XIX Mistrzostwa Polski Policji w Biegu Maratońskim, znane także jako Maraton Dębno 2024, zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego.
Zawodnicy maratonu na podium. Wręczenie medali
Maraton Dębno 2024

Autor: KPP Gorlice

W niedzielę (12 maja), po raz dziewiętnasty, ulice Dębna stały się miejscem sportowej rywalizacji, gdy ponad 2500 zawodników, w tym ponad 70 policjantów, stanęło na starcie 50. edycji międzynarodowego maratonu Dębno 2024. Wśród uczestników znaleźli się również członkowie NSZZ Policjantów województwa małopolskiego, reprezentujący małopolski garnizon Policji.

Honorowy patronat nad zawodami objęli Komendant Główny Policji oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Zawodnicy wystartowali o godzinie 10:00, mierząc się z trasą 42,195 km, wiodącą przez malownicze tereny gminy Dębno. Pogoda sprzyjała, co dodatkowo motywowało biegaczy. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała zawodników, nagradzając ich wysiłek oklaskami na każdym kilometrze. 50. jubileuszowy Maraton Dębno ukończyło 2186 zawodników.

Bartłomiej Olbrych, funkcjonariusz z Małopolski pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Bieczu, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej policjantów. Reprezentując Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa małopolskiego, Bartłomiej osiągnął imponujący czas 2:49:57. Do najlepszego czasu w kategorii policjantów, który osiągnął Adrian Kępka z KPP Sławno (2:43:57), brakło niewiele.

Pozostali trzej reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, wspierani organizacyjnie przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa małopolskiego, również ukończyli maraton (czasy: 3:30:03, 3:35:20, 4:16:47).

Źródło info i foto: KPP w Gorlicach