Kierunek Informatyka z zajęciami specjalizacyjnymi z zakresu programowania systemów informatycznych wychodzi naprzeciw dynamicznemu rozwojowi regionu sektora IT zapewniając kształcenie specjalistów posiadających umiejętność rozwiązywania problemów w zakresie planowania, projektowania systemów informatycznych. Absolwenci nabywają odpowiednie kompetencje do pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych związanych z projektowaniem i wytwarzaniem oprogramowania, z wykorzystaniem współcześnie uznanych metod i technik.
Studia drugiego stopnia na kierunku Mechatronika mają za zadanie wykształcić absolwentów, którzy sprostają podwyższonym wymaganiom przedsiębiorstw, szukających specjalistów posiadających nie tylko fachową wiedzę inżynierską, ale przede wszystkim umiejętności i kompetencje w dziedzinie mechatroniki. Dostępne będą trzy grupy zajęć specjalizacyjnych: Mechatronika w transporcie i logistyce, Mechatronika w systemach produkcyjnych oraz Bionika w systemach transportowych. Osoby kończące Mechatronikę w transporcie i logistyce mają możliwość wnioskowania do Instytut Transportu Samochodowego o wydanie certyfikatów kompetencji zawodowych w zakresie przewozu osób oraz rzeczy bez konieczności zdawania wymaganych egzaminów.
Studia drugiego stopnia na kierunku Zarządzenie i inżynieria produkcji mają za zadanie wykształcić absolwentów, którzy szukających specjalistów posiadających nie tylko fachową wiedzę inżynierską, ale jednocześnie potrafiących organizować i zarządzać produkcją nawet w skali całej firmy. Kierunek ten od 10 lat kształci studentów, których kwalifikacje dostosowane są do zapotrzebowania przemysłu, w szczególności lokalnego. Oprócz zakładów przemysłowych, absolwenci Akademii, znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach projektowych, konsultacyjnych czy doradczych, komunalnych oraz w administracji samorządowej. Są oni również przygotowani do organizowania i do prowadzenia własnych firm. Do wyboru oferujemy dwie grupy zajęć: Technologię produkcji i eksploatacja systemów technicznych oraz Inżynieria rekonstrukcji, obejmujące zagadnienia z zakresu inżynierii mechanicznej, inżynierii środowiska, informatyki i mechatroniki.
Studenci Wydziału Nauk Inżynieryjnych ANS w Nowym Sączu swoją wiedzę zdobytą podczas wykładów, ćwiczeń i zajęć laboratoryjnych mogą zweryfikować podczas praktyk, które odbywają w zakładach przemysłowych. Odbycie praktyki zawodowej stwarza możliwość kontaktu z autentycznym środowiskiem przemysłowym oraz umożliwia praktyczną weryfikacje wiedzy teoretycznej, a w wielu przypadkach prowadzi do realizacji pracy dyplomowej z zakresu tematyki firmy.
Podstawowym celem działalności Wydziału jest doskonalenie bazy laboratoryjnej umożliwiającej realizację na wysokim poziomie prac naukowo – badawczych oraz dydaktycznych.
Jeśli jesteś ambitnym absolwentem studiów inżynierskich z zainteresowaniem nauką i doskonaleniem się w dziedzinie technologii, to nasz program studiów magisterskich jest dla Ciebie idealny. Oferujemy Ci możliwość pogłębienia swojej wiedzy, rozwinięcia umiejętności praktycznych oraz zdobycia potrzebnych kwalifikacji do awansu zawodowego.
Zapraszamy serdecznie na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat naszej uczelni oraz procedury rekrutacji na studia magisterskie.
https://www.ans-ns.edu.pl/
Napisz komentarz
Komentarze